Afrin’de PKK’lı teröristler hastane açtı

Yakın bir zamanda Türkiye tarafından operasyon yapılması beklenen Afrin’de PKK’lı teröristler yeni bir hastane açtı. Hastanenin açılışına örgütün üst düzey yöneticilerinin de katıldığı söyleniyor. Hastane PKK’lı teröristlere hizmet verecek.


Afrin’de PKK’lı teröristler hastane açtı

TSK’nın Afrin operasyonu harekatına karşı harekete geçen terör örgütü PKK, bölgede hastane açtı. Halep’e bağlı Afrin ilçesinde 5 senedir işgal unsuru olarak bulunan PKK, sınır hattı ve iç bölgelerde yaptığı saldırı hazırlıklarına 70 yataklı hastaneyi ekledi. Cephede yaralanan PKK’lı teröristleri tedavi maksatlı açılan hastaneden Afrin’de yaşayan siviller yararlanamayacak.

TIBBİ DONANIM ABD VE AVRUPA’DAN

Terör örgütünün Afrin elebaşları tarafından açılan hastane gelişmiş tıbbi cihazlarla donatıldı. ABD ve Avrupa ülkeleri ismine faaliyet yürüten dernek ve vakıfların yapımını üstlendiği hastanenin bütün cihaz ve tıbbi donanımı İtalya, Almanya gibi ülkelerden temin edildi ve Erbil üstünden Afrin’e getirildi.

PKK İÇİN SEFERBER OLDULAR

2011 senesinden başlayarak PKK’ya ziraat, demokrasi bilinci, eğitim, sağlık ve benzeri başalıklar altında yardım eden batılı dernekler, Afrin’de açılan PKK Hastanesi için de seferber oldular. Sözde terör örgütüne yardım maksatlı faaliyete giren hastane projesinin öncülüğünü “Syrian American Medical Society” adlı kurum üstlendi.

SAHTE PROJELERLE NAKDİ YARDIM

Hastanenin inşaat, tıbbı techizat ve personel giderleri “Syrian American Medical Society” adlı kurum tarafından karşılandı. Türkiye, Ürdün ve Erbil hattında 200’den fazla dernek ve vakfın sahte projelerle insani yardım isimi altında terör örgütüne yönelik ayni ve nakdi yardımları devam ediyor.

ÖRGÜT, GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Suriye PKK’sı PYD’nin sözde Afrin Komutanı Mahmud Berhidan’ın da katıldığı açılışta Türkiye aleyhine konuşmalar yapıldı. Türkiye’ye tehditler savuran Berhidan, Afrin’de yeni bir seferberlik kararı aldıklarını açıkladı.

Kaynak: Yeni Şafak

İlginizi Çekebilir
Hastanede sedyeden düşürülen adamın beyni patladı!

Hastanede sedyeden düşürülen adamın beyni patladı!

İzmir'deki devlet hastanesinde, yoğun bakım hastasının sedyeden düşürülmesiyle alakalı görüntüler sosyal medyada geziyor. Olay esnasında görüntü alan kadının, "Beynini patlattılar adamın." diye bağırdığı duyuldu.

One comment
  1. Hastane morgunu büyük yapsalarmış çok ihtiyaçları olacak. Bari mezarlığa da yakın olsaydı. Batının uşaklığını yapın Türkiye ye kafa tutun zorda kalınca da biz ettik sen etme. Aynı Eylülde yapılan kuzey Irak referandumu gibi. Ama bizde balık hafıza var yapılan ihanetleri çabuk unutuyoruz. Adam yerine koyuyoruz. Besle kargayı oysun gözünü. Abd istedi diye Barzani ve Talabaniyi Başbakanlar gibi kırmızı halı ile karşıladık Saddam zamanında. Besle kargayı oysun gözünü Suriyeli kökenli vatandaşlarımızda yapmaz bunu inşallah. Harekat çok ince hesaplanmalı kendi askerimizin can güvenliği herşeyden önce gelmeli. Özgür suriye ordusu öncü olmalı biz destek yoksa vatanından kaçan için başka topraklarda kendi askerimizi feda etmemeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz