Afrin’de teröristler keskin nişancılarla avlanacak

Afrin’de TSK teröristlere karşı mücadelesini tüm hızıyla sürdürürken bölgeye çok sayıda keskin nişancı eğitimi almış birlikte gönderildi.


Afrin’de teröristler keskin nişancılarla avlanacak

TSK’nin Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) desteğiyle 20 Ocak’tan bu yana sürdürdüğü harekat başarıyla icra ediliyor.

Türkiye sınırındaki terör örgütü PYD/PKK’ya ait sığınak, barınak ve mağaraları imha eden, Afrin hattındaki köyleri ve hakim noktaları terör örgütünün işgalinden kurtaran birlikler, teröristlerin korkulu rüyası özel eğitimli keskin nişancılardan da yoğun olarak istifade ediyor.

Özel Güçler ve komando birlikleriyle hareket eden keskin nişancılar, teröristlerden arındırılan bölgelerdeki üs noktaları ile örgüt mensuplarının geçiş güzergahlarında yarattıkları gizlenme alanlarında görev yaparak, bölgeyi 24 saat gözetim altında tutuyor.

Arazide gizlenmelerine yardımcı olan özel giysileri ile dal parçaları, ot, toprak ve kayalardan kendilerine mevzi yaratan keskin nişancılar, her türlü hava şartında atış yapabilme yeteneğine sahip gece görüş dürbünlü silahlarıyla ateş desteği sağlıyor.

BİRLİKLERE GÜVEN, TERÖRİSTE KORKU

Teröristlerin sızma girişimlerine karşı hakim bölgelerde konuşlanan keskin nişancılar, alan güvenliğini sağlamanın dışında gözetleme yapmak isteyen teröristleri de izliyor.

Gizlendikleri mevzilerde yer yer 48 saat hareketsiz bekleyen keskin nişancılar, teknolojinin bütün imkanlarını kullanıyor.

Birliklerin meskun mahal harekatlarına da destek veren keskin nişancılar, bugüne kadar çok sayıda teröristi etkisiz hale getirerek, hem harekata katılan birliklerin hem de sivillerin can güvenliğinin sağlanmasında mühim katkıda bulundu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz