Afrin’de teröristler korkudan üniformalarını çıkarıyor!

PYD/PKK’lı teröristler ÖSO ve TSK’nın elinden üniformalarını çıkartıp sivil kıyafetler giyerek kurtulmaya çalıştıklarını söyledi. Terörist TSK’nın üniformalı teröristleri bir bir vurduğunu bu yüzden korktuklarını anlattı.


Afrin’de teröristler korkudan üniformalarını çıkarıyor!

PYD/PKK üyesi bir terörist, örgüt üyelerinin Afrin’de Türk Silahlı Güçlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda hedef olmamak için sivil giysiler giydiğini ve halkın içinde gizlendiğini söyledi.

Rusya’nın resmi Russia Today (RT) Arapça televizyon kanalı, Suriye’nin Türkiye sınırındaki Afrin bölgesinde bir teröristle yaptığı röportajı yayınladı.

Röportajda, elinde silah bulunan teröristin sivil giysiler içinde olduğu görüldü. PYD/PKK’nın sivilleri istismar stratejisini ifşa eden terörist, “Biz burada zeytinler arasında sivil giysiyle kendimizi koruyoruz.” ifadesini kullandı.

RT muhabirinin, “Neden sivil giysi giyiyorsunuz?” sorusuna da terörist, TSK ve ÖSO’nun Afrin içinde askeri üniformalıları hedef aldığını belirtti. Terörist, konuşmasında, sivillerin yaşadığı köylerin içinde varlık gösterdiklerini de itiraf etti.

Afrin’deki sivilleri kendisine kalkan olarak kullanmaya çalışan PYD/PKK’nın, sivil yerleşimlere yoğun biçimde yuvalandığı ve halkın Afrin’den uzaklaşmaması için ilçe merkezinden çıkışları yasakladığı biliniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz