Afrin’de Türk tankını vuran silahı teröristlere ABD vermiş!

Afrin’de 6 Mehmetçiğin şehit olmasına sebep olan tank saldırısı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Tanka saldırı Rus üretimi Konkurs anti-tank silahı ile yapılmış ve bu silah teröristlerin eline ABD tarafından verilmiş.


Afrin’de Türk tankını vuran silahı teröristlere ABD vermiş!

Afrin şehir merkezine ilerleyen TSK-ÖSO kuvvetlerine dün YPG’li teröristler anti-tank füzesi atmıştı. Tank içindeki 5 asker ile tankın yakınında bulunan bir uzman çavuş şehit düşmüştü. YPG kadın teröristlerce yapıldığını öne sürdüğü saldırının videosunu yayınladı. Askeri uzmanlar videoyu inceledi. Ateşlenen silahın batı ülkeleri tarafından DEAŞ’la mücadele için YPG’ye verilen Konkurs olduğunu açıkladı.

ABD, DEAŞ’LA MÜCADELE İÇİN VERMİŞTİ

Afrin’deki saldırıda kullanılan anti tank füzeleri, ABD tarafından PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’ye DEAŞ’la mücadele için verilmişti. Afrin’de kadın teröristler tarafından kullanıldığı öne sürülen Rus yapımı Konkurs (Yarışma) isimli anti tank füzesini ABD’nin eski Rus müttefikleri Polonya, Çekya ve Slovakya’dan alarak YPG’ye verdiği bildiriliyor. Askeri uzmanlara göre Konkurs füzesi esasında MILAN sınıfı füzenin bir kopyası.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz