Afrin’den Kilis’e atılan roketin bedelini ödeyecekler!

Askeri yetkililer, Burseya Dağı’ndan sonraki hedefin, Türkiye’ye karşı roket ve havan saldırılarının yapıldığı Bafelyun Tepesi olduğunu açıkladı.


Afrin’den Kilis’e atılan roketin bedelini ödeyecekler!

Askeri yetkililer, Burseya Dağı’ndan sonraki hedefin, Türkiye’ye yönelik roket ve havan saldırılarının yapıldığı Bafelyun Tepesi olduğunu belirtti.

343 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Zeytin Dalı Harekatı’nın ilk 6 gününde, 4 uçak ile 25 hedefin imha edildi ve toplam 343 terörist etkisiz hale getirildi. Harekatta mühim aşamalar kaydedildi. TSK’nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor.

Sabah saatlerinde Türk topçuları Afrin’deki terör unsurlarına yönelik olarak top atışlarında bulundu. Çok sayıda hedef vuruldu. Öğle saatlerinde ise fırtına obüsleri aynı noktalara yoğun bir biçimde atış gerçekleştirdi.

YENİ HEDEF BAFELYUN TEPESİ

Dağda mevcut pozisyonlarını koruyan birliklerin yanı sıra zaman zaman yapılan saldırılara da anında Fırtına obüsleri ve çok namlulu roketatarlar ile karşılık veriliyor. Burseya Dağı’nın teröristlerden arındırılmasının sonrasında yeni adresin Kilis’i hedef alan saldırıların yapıldığı Bafelyun Tepesi olduğu belirtildi

Askeri yetkililer, saldırıların yapıldığı bölgedeki terör hedeflerinin savaş uçakları ve obüslerle vurulduğunu fakat tamamen teröristlerden arındırılması için Burseya’nın sonrasında Bafelyun Tepesi’ne yöneleceklerini kaydetti. Burseya Dağı ve Bafelyun Tepesi’nin sonrasında planlamada Afrin ile Azez arasında bulunan Marin, Kastel Cindo, Maranez, Minnag ve Tel Rıfat bölgeleri ile çevresindeki köylerin temizlenmesi var.

ASKERİ SEVKİYAT SÜRÜYOR

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında farklı illerden gönderilen tanklar Hatay’a ulaştı. Askeri personel tarafından TIR’lardan indirilen tanklar, sınır birliklerine sevk edildi.

ABD’den YPG’ye verdiği silahlarla alakalı açıklama geldi. Pentagon’dan yapılan açıklamada, “YPG’ye verdiğimiz silahlarla alakalı Türkiye ile görüşüyoruz” denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz