AK Partili Başkan Taciz Olayı Ortaya Çıkınca İstifa Etti

Aydın’da AK Parti Germencik İlçe Başkanı Aydın Menekşe, 2008 senesinde tacizden yargılanıp 93 gün hapis cezası almasının tekrar gündeme getirilmesi üzerine, bugün katıldığı ilçe başkanları tanıtım toplantısı ardından istifasını verdi.


AK Partili Başkan Taciz Olayı Ortaya Çıkınca İstifa Etti

23 Ağustos 2016 senesinde tarihinden beri AK Parti Germencik İlçe Başkanlığı görevini yürüten Aydın Menekşe istifa etti.

Menekşe sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “2016 Ağustos ayından beri yürütmekte olduğum ilçe başkanlığı görevimden gördüğüm lüzum üstüne istifa ediyorum. Bugüne kadar yanımda olan ve beni yalnız bırakmayan bütün görev arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Menekşe’nin istifası öncesi gerçekleştirilen AK Parti ilçe başkanları tanıtım toplantısında gazetecilerin bu konudaki sorusuna İl Başkanı Ahmet Ertürk, “Geçmişte meydana gelen bir olay bu. Şu anda ilçe başkanlığı için engel değil” diyerek yanıt vermişti.

Tacizden 93 gün ceza almıştı

Germencik ilçesi Ortaklar Mahallesi’nde 19 Haziran 2008’de, H.Ö. isimli kadın balkona çıkan Aydın Menekşe’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmişti. H.Ö. ile eşi L.Ö.’nün şikayeti üstüne Menekşe ile ilgili Germencik Sulh Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 16 Ekim 2008’de kararını açıklayan mahkeme, Menekşe’nin 93 gün hapsine hükmetti.

Menekşe’nin hapis cezası para cezasına çevrilerek bin 860 lira ödemesine karar verildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
AK Parti ve MHP seçim barajı için pazarlıkta

AK Parti ve MHP seçim barajı için pazarlıkta

MHP ile "Milli Mutabakat Komisyonu" isimi verilen ittifak toplantılarında AK Parti sürpriz bir seçim barajı formülünü gündeme taşıdı. MHP'nin seçim barajının yüzde 7'ye indirilmesi isteği için AK Parti yüzde 10 seçim barajını koruyarak, 6 ya da 8'den daha çok milletvekili çıkaran şehirlerin birden fazla seçim bölgesine ayrılması planını masaya sundu. Kulislerde AK Parti'nin, seçimlerde iktidara avantaj sağlayabilecek bu formül ile alakalı MHP'yi iknaya çalışacağından bahsediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz