Akıl hastanesinden taburcu olup annesini öldürdü!

10 sene paranoid şizofreni tedavisi uygulanan Öner Boy, 2012’de annesini beyzbol sopasıyla yaraladı. Tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edilen adam, 4 sene sonra annesini öldürdü.


Akıl hastanesinden taburcu olup annesini öldürdü!

İlk olarak 2012’de, “Beyzbol sopasıyla annesinin kemiklerini kırdı” haberiyle haber bültenlerine konu oldu. Herkes onu, yaşadıkları İstanbul Maltepe’deki binadan üzeri başı kan içinde polislerin arasında çıkarılırken şaşkınlık içinde bakan yüzüyle tanıdı. O dönem 27 yaşında olan Öner Boy, paranoid şizofreni hastasıydı. Evde beyzbol sopası ve ekmek bıçağıyla saldırdığı annesi Emine Boy, ablası ve çığlıkları duyarak yardıma giden komşularını feci biçimde dövdükten sonra kendini odaya kilitlemiş, Özel Harekât polisleri kapıyı kırana kadar da direnmişti. Öner Boy Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne götürüldü, 71 yaşındaki annesi Emine Boy ise ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı.

‘ŞİZOFREN’

Bu olaydan ortalama 4 sene sonra Öner Boy, annesini bu kez vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü. 10 Şubat 2016’da tutuklanan genç ile ilgili “üst soydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı. Savcılık, Türk Ceza Kanunu’ndaki “akıl hastalığı” maddesi gereğince “işlediği suçun mana ve neticelerini algılayamayan” kişilere ceza verilemeyeceğini, güvenlik önlemi uygulanabileceğini kaydetti. İddianamede öte yandan Boy’un Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden paranoid şizofreni raporu olduğunun, Adli Tıp Raporu’yla zanlının cezai sorumluluğu bulunmadığının tespit edildiği söylendi.

‘DÜZELDİ DEDİLER’

Boy’un Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı. Mahkeme başkanı, sanığın 16 Ekim 2017 günü Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldığı için duruşmaya getirilemediğini ifade etti. Eşini kaybeden, oğlu cezaevine giren baba İbrahim Boy, duruşmada gözyaşları içinde şunları belirtti: “10 yıldır psikolojik rahatsız. Şikayetçiyim. Ölen eşim, cinayeti işleyen oğlum. Daha önce de annesinin kemiklerini kırdı. Komşular telefon edince olaydan haberim oldu. Kısa zaman önce ‘Tedavisinde mühim bir aşama kaydedildi ve düzeldi’ denilerek ruh ve sinir hastalıkları hastanesinden taburcu edildi.”

Mahkeme heyeti, sanığın Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi’nce gözlem altına alınarak akıl sağlığı yönünden tespitinin yapılmasını istedi. Boy’un tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Kaynak: Habertürk

İlginizi Çekebilir
İş adamı namus için değil para için öldürülmüş!

İş adamı namus için değil para için öldürülmüş!

Bodrum'da iş adamı Ali Özdemir'in ortağı Mustafa Özbelen tarafından öldürülmesiyle alakalı soruşturma derinleşerek sürerken Özdemir'in bir arkadaşı olay yaratacak iddialarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz