Akıl sağlığı yerinde çıkan Trump’ın obezite tehlikesi var!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki doktoru, yapılan bilişsel muayenenin neticesinde ABD liderinin zihinsel yeteneklerinde anormal bir duruma rastlanmadığını ve ‘sağlığının mükemmel’ olduğunu duyurdu.


Akıl sağlığı yerinde çıkan Trump’ın obezite tehlikesi var!

Dr. Ronny Jackson, “Kendisinin bilişsel yetenekleri ve nörolojik işlevleriyle alakalı kaygı duyacağım hiçbir şey yok” şeklinde konuştu.

71 yaşındaki Trump geçen hafta, ABD Başkanı olmasından sonra ilk defa, üç saatlik bir sağlık taramasından geçmişti. Bu tarama, ‘Ateş ve Öfke’ isimli kitabın Trump’ın akıl sağlığıyla alakalı spekülasyonlar oluşturması sonrasında gerçekleştirilmişti.

BBC Türkçe’de yer verilen habere göre Jackson, yaptığı basın açıklamasında Trump’ın sağlığının ‘mükemmel’ olduğunu belirtti ve “Tüm veriler Başkan’ın sağlıklı olduğunu ve başkanlığı süresince de bu şekilde kalacağını gösteriyor” şeklinde konuştu.

Bir muhabirin, kızarmış tavuk ile Diet Cola tüketen ve egzersiz yapmayan birinin nasıl sağlıklı olabildiğine dair sorusuna Jackson, “Bu genetik. Olağanüstü genleri var” yanıtını verdi.

Jackson bununla beraber daha az yağlı ürünlerle beslenme ve daha çok egzersiz yapmanın Başkan için yararlı olacağını da söyledi. ABD Başkanı’nın “fazla kilolu” ve obezite sınırında olduğunun da altı çizildi.

ABD’de Trump’a yapılan muayenede, Montreal Bilişsel Değerlendirme testi uygulanıyor.

Bu test kişinin; dikkat, konsantrasyon, hafıza, dil, kavramsal düşünme, hesaplama ve çevreye uyum gibi kabiliyetlerini ölçüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz