Akıllı telefon yüzünden bacağı koptu

Telefon dalgınlığı sebebiyle Ukraynalı bir kadın bacağından oldu. Ukrayna’da yaşanan olay cep telefonunun olumsuz etkilerinden birini daha gözler önüne serdi.


Akıllı telefon yüzünden bacağı koptu

Uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilen telefon bağımlılığı Ukraynalı bir kadının tek bacağını kaybetmesine neden oldu. İnsanların evde ya da işyerlerinde olduğu gibi sokakta ve sosyal yaşamın her alanında telefona bağımlı hale gelmeleri tartışılırken Ukrayna’da bir kadın telefonu ile ilgilenirken görmediği tramvayın altında kaldı. Birkaç metre sürüklenen ve tek bacağı kopan kadının kamera görüntülerinde akıllı telefonu ile oynadığı ve kırmızı ışığın yandığını fak etmediği gözlendi. Ukrayna basını akıllı telefon bağımlılığı konusunu manşetlere taşıdı.

YAKLAŞIK 10 METRE BOYUNCA ÖNÜNE HİÇ BAKMADI

Ukrayna’da 40 yaşlarında bir kadın elinde tuttuğu akıllı telefonuna kakarak yolda ilerlerken gelen tramvayı fark etmedi. Uyarıları dahi göremeyen kadını altına alan ve birkaç metre sürükleyen tramvay nedeniyle tek bacağı olay yerinde kopan kadın apar topar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olay sonrası yayınlanan kamera görüntülerinde yayalar için yanan kırmızı ışığı fark etmeyen Ukraynalı kadının telefonuna daldığı ve önüne hiç bakmadan yaklaşık 10 metre yürüdüğü görülüyor. Olay sonrası gündeme taşınan akıllı telefon bağımlılığı konusu uzmanların dikkat çektiği önemli bir sorun haline geldi.

DİKKAT DAĞINIKLIĞINA NEDEN OLUYOR

Özellikle gençler arasında sosyal, kültürel ve fiziki anlamda birçok olumsuz sonuç yaratan akıllı telefonun bilinçsiz kullanımı toplumsal iletişimin yanı sıra dikkat dağınıklığı ve zeka geriliği gibi etkileriyle de mental anlamda tehlike arz ediyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz