Akşener: Ak Parti seçmeni sandıktan uzak tutmaya çalışıyor!

İYİ Parti Başkanı Akşener, “Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğuna dair bilgiler geliyor” şeklinde konuştu. Bu konunun incelenip, bilgi verilmesini talep eden Akşener, Ak Parti’nin yüzde 50 artı 1’i göremediği için seçmeni sandıktan uzak tutmayı amaçladığını da iddia etti.


Akşener: Ak Parti seçmeni sandıktan uzak tutmaya çalışıyor!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KHK ile ‘darbe girişimi ve sonrasındaki terör olaylarına müdahale eden sivillere yargı dokunulmazlığı’ getirilmesine münakaşalar devam ederken Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları olduğu iddiasını gündeme taşıdı.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk’e konuşan Akşener, son zamanlarda uzun namlulu silahlarla bazı kişilerin ortalıkta dolaştığını ve bunlarla alakalı çok mühim iddialar olduğunu belirtti. Akşener, şu şekilde şeklinde konuştu:

“Örneğin Tokat ve Konya’da silahlı eğitim kampları bulunduğunu duyuyoruz, bu iddialar belirtiliyor. Araştırılırsın ve bize bilgi verilsin. Bunların seçim döneminde rol alacakları, istenmeyen bir netice çıkması halinde karışıklık yaratacakları yolunda yoğun söylentiler var. Bunlardan birisi de SADAT diyerek bir yapı. İnanın SADAT da öbür yapılar da benim için toz zerresidir. Bu malum yapılar insanları çatışmaların içerisine sürükleyecekler. Şimdiden uyarıyorum ve tedbir alınmasını istiyorum.”

‘Sandık başını SADAT’çılar tutacakmış diyerek korku aşılıyorlar’

Seçim anketlerine de değinen Akşener, şu şekilde şeklinde konuştu. “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakalı yapılan anketlerde 50+1’i ferah ferah göremiyorlar o yüzden AKP’de asabiyet var. Vatandaş ‘Hile olacak, oy kullansak ne olur’ dememeli. Seçmeni sandıktan uzak tutmak istiyorlar. ‘Sandık başlarını SADAT’çılar tutacak, falanca silahlı örgüt tutacakmış’ diyerek vatandaşa korku aşılıyorlar. Ben de her fırsatta onlara ‘korkmayın’ diyorum. Korku kelimesi sinsi biçimde insanların ilklerine işleyen bir kelime olmuş. Bizim huzura ihtiyacımız var bunu da sağlayacağız.”

‘Belediyeye kayyum atanıyor’

Daha önce, “Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi 15 Temmuz 2018’de” diyen Akşener, bu iddiasının gerekçesini şu sözlerle anlattı: “Güneydoğuda bir PKK bir de AKP yumruğu var. İki taraf da ya kendisindensin ya düşmansın havasındalar seçmenin alternatife ihtiyacı var o da İYİ Parti. Diyarbakır’dan da milletvekili çıkaracağız. Batının da doğunun da ortak problemi hukuksuzluk. Belediyeye kayyum atanıyor. Hizmet yapıyor ama ayrımcılık da devam ediyor. Bitlis’in bir ilçesindeydim bir genç yanıma geldi ‘huzur istiyorum’ diyerek ağladı. İnsanlar huzur istiyor.”

‘Erdoğan kendine ‘bir kadından korktu’ dedirtmez’

Meral Akşener, kendisine yöneltilen sorulara ilişkin de konuştu ve şunları belirtti: Yabancılar bana iki soru yöneltiyorlar. Birincisi ‘Seçime girebilecek misiniz?’ İkincisi de ‘Korkmuyor musunuz?’ Bunlar ülkemiz ismine çok üzüntü verici sorular. Partimizin seçime sokulmayacağını, benim cezaevine atılacağımı düşünüyorlar. Buradan çıkan netice seçim kazanmak için AKP’nin her şeyi yapabileceğidir. Çok üzüntü verici bir şey. Ben de yabancılara ‘Seçime girebiliriz, bir şey olmaz. Erdoğan kendine bir kadından korktu dedirtmez. Ülkemiz ismine rahat olun’ diyorum.”

‘Bürokrasiyi uyarıyorum’

Akşener, şu şekilde devam etti: “Türkiye’de yarın ne olacağı belli olmaz. Bir gün hükümet de değişebilir. Bürokrasiyi uyarıyorum: Kanun dışı emirleri yerine getirmesinler, uygulamasınlar. Mavi Marmara gemisini gönderdiler sonra İsrail ile anlaşılınca gidenler için ‘bana mı sordunuz?’ deyip gelir geçtiler. Dünün kudretli hakimlerini, savcılarını hatırlayın. Zekeriya Öz’e başbakan zırhlı aracını göndermişti. Zekeriya Öz nerede şimdi? Kaçak. Yargıda, bürokraside hukuksuzluk yapan, Zekeriya Öz ve onun gibileri hatırlasın.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
AK Parti ve MHP seçim barajı için pazarlıkta

AK Parti ve MHP seçim barajı için pazarlıkta

MHP ile "Milli Mutabakat Komisyonu" isimi verilen ittifak toplantılarında AK Parti sürpriz bir seçim barajı formülünü gündeme taşıdı. MHP'nin seçim barajının yüzde 7'ye indirilmesi isteği için AK Parti yüzde 10 seçim barajını koruyarak, 6 ya da 8'den daha çok milletvekili çıkaran şehirlerin birden fazla seçim bölgesine ayrılması planını masaya sundu. Kulislerde AK Parti'nin, seçimlerde iktidara avantaj sağlayabilecek bu formül ile alakalı MHP'yi iknaya çalışacağından bahsediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz