Akşener: Kefen giyip ‘Ölmeye geldik’ diyen AK Parti destekçileri Afrin’e

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtemel Afrin operasyonu açıklamalarıyla alakalı, AK Parti’ye destek için kefen giyip ‘Ölmeye geldik’ eylemi yapan kişilerin muhtemel bir Afrin operasyonunda başrolde olması gerektiğini açıkladı.


Akşener: Kefen giyip ‘Ölmeye geldik’ diyen AK Parti destekçileri Afrin’e

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “1 hafta içerisinde ne yapacağımızı göreceksiniz” ifadelerinin ve dün gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu’ndan da Afrin Operasyonu’na dair, “Sınır emniyetimizi tahkim etmenin yanı sıra vatandaşlarımız ile bölge halkının can ve mal güvenliğini temin etmek maksadıyla ilk aşamada Suriye’nin batısından ülkemize yöneltilen tehditlerin bertaraf edilmesi için gereken adımların derhal ve kararlılıkla atılacağı vurgulanmıştır” ifadelerinin sonrasında İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, olası Afrin operasyonuna tepki gösterdi.

Cumhuriyet’in haberine göre sosyla medya hesabından açıklama yapan Akşener, “Bütün siyasi partilerde; Ak Parti’de, MHP’de, CHP’de ve İYİ Parti’de hangi siyasi çocuğuna paralı askerlik yaptırmışsa, 40 yaşını geçmemiş çocuklarının hepsinin askere alınmasını ve Afrin harekatında başrolde olmasını talep ediyorum” şeklinde konuştu.

“Önce İncirlik’i kapat”

Akşener operasyon tepkisini ağır ifadelerle sürdürdü. Akşener, “Özellikle “one minute” olayından sonra, annelerinin dantelli masa örtüleriyle ‘ölmeye ölmeye geldik diyerek bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve Afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum” ifadesini kullandı.

Erdoğan’a ve iktidar partisine de seslenen Akşener, “Afrin’e operasyon yapmak için öncelikle İncirlik üssünü kapatacaksın, Malatya’daki üssü kapatacaksın. Yüreğin yetiyorsa bunları yapacaksın; ondan sonra elin kuvvetli olarak bunlarla masaya oturursun.” ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

One comment
  1. Biz bu vatan icin ölürüz sizde akşener bedava bulduğunuz vatanda kuru sıkı sıkarsın bu vatan icin ne yaptın akşener 15 inden sonra görüşürüz ben başbakan olucam diyordun ne oldu pilanlarınızı bu millet tankların altına yatarak canlarıyla ödedi hâlâ sen bize afrine gitmi diyorsun 15 temmuzda biz canımızı feda edeceğimizi gösterdik seninde bu millet ne olduğunu gördü hàlâ utanmadan konuşuyorsunya bu ne yüz beeeee.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz