Alacakaranlık oyuncusu Robert Pattinson, Müslüman oldu!

Alacakaranlık filmiyle şöhreti yakalayan Robert Pattinson girdiği bir camide dünyasının değiştiğini söyleyerek Müslüman olmayı tercih etti. Robert Pattinson bu konuda detaylı açıklama yapmak istemese de açıklamaları medyaya sızdı.


Alacakaranlık oyuncusu Robert Pattinson, Müslüman oldu!

Alacakaranlık’ serisiyle ünlenen oyuncu Robert Pattinson’ın Müslüman olduğu öne sürüldü. İddialara göre oyuncu Robert Pattinson, verdiği bir röportajda Müslüman olduğunu belirtmişti. Fakat, New York Times’a Müslüman olduğu yönüyle alakalı yaptığı açıklamalar sızdırılmış.

“BİR CAMİYE GİRDİM YAŞAMIM DEĞİŞTİ”

İşte bir zamanlar ‘Alacakaranlık’ serisiyle ön plana çıkan Pattison’un yayınlanmayan o açıklaması: “2010’da Los Angeles’ta gezerken gördüğüm bir camiye girince yaşamım değişti. Çok olumlu ve meraklıydım. İslam ile ilgili incelemeyi ve daha fazla şeyler öğrenmek istemiştim. Oradan çıkınca hemen İngilizce bir Kur’an-ı Kerim alıp okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettim ki… Vaov! İşte bu hakikat. Fakat iş yoğunluğum sebebiyle İslamiyet’le alakalı incelemelerim yarım kaldı.

“KONUYLA İLGİLİ KONUŞMAM MENAJERİM TARAFINDAN YASAKLANDI”

“Bir yıl sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini ile ilgili kitaplar buldum ve hemen okudum. Müslümanlar’ın hoşgörü anlayışı, benim için tam manasıyla bir aydınlanma oldu. Bu konuyla alakalı daha çok konuşmam ise menajerim tarafından yasaklandı.Ben İslam’a olan ilgimi saklamak istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve bunu iyice düşünmemi belirtmişti. Ben de bunu yaptım ve bir pazar günü gerçekten Müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailemden destek almak.”

Kaynak: Posta

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Güney Kore'de gerçekleştirilen Kış Olimpiyat Oyunları devam ederken, Kuzey Koreli ponpon kızların ülkelerinde cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığı iddiaları gündemi sarstı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz