Alanya’dan İstanbul’a bisiklet turu

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Küçükbakırcı, Alanya ve İstanbul arasında yapılacak olan bisiklet turu ile ilgili konuştu.


Alanya’dan İstanbul’a bisiklet turu

Küçükbakırcı, tarafından yapılan açıklamada bisiklet turunun 10 Ekim tarihinde başlayacak olduğunu açıkladı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Küçükbakırcı, Türkiye’nin tanıtımına en fazla katkı sağlayacak turlardan birisi olması beklenen bisiklet turunun sadece ülke tanıtımına katkıda bulunmakla kalmayacak olduğu, bisikletliler tarafından birçok bölgede yapılacak olan alışveriş, gıda tüketimi ve diğer detayların söz konusu olmasından dolayı Türk işçilere ve ekonomiye de çok az bile olsa bir faydada bulunmuş olacakları açıklandı.

İSTEYEN HERKES KATILABİLECEK

Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu 10 Ekim’de başlayacak ve tam 5 gün sürecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Küçükbakırcı’nın açıklamalarına göre tur Alanya bölgesinden başlayacak ve İstanbul’a kadar devam edecek. İsteyen vatandaşların bisikletleri ile birlikte katılabilecek olduğu tur ile ilgili olarak detaylı bilginin Türkiye Bisiklet Federasyonu’ndan alınabilecek olduğu ve Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından da tur ile ilgili olarak detaylı bilgilendirmelerin yapılabilecek olduğu belirtiliyor.

BİSİKLET KULLANIMI YAYGINLAŞTIRILACAK

Birçok ülkede vatandaşlar araç yerine bisikletleri kullanırken, Türkiye’de yolların aşırı dar olması, vatandaşların karşı tarafa hiçbir şekilde saygı göstermemesi ve bisikletliler ile kavga etmesi gibi sorunlar dolayısı ile bisiklet kültürünün ülkemizde gelişmediği biliniyor. Bu tür etkinliklerle beraber Türkiye’de bisiklet kültürünün daha çok yaygınlaşması ve bisiklet kullananlara karşı duyarlılığın artması bekleniyor. Yapılan açıklamalarda bisiklet kullanımı ile ilgili olarak bu tür etkinliklere artık daha çok önem verileceği de vurgulandı.

İlginizi Çekebilir
Sarıyer’de uyuşturucu satıcılarına baskın! 22 kişi gözaltında

Sarıyer’de uyuşturucu satıcılarına baskın! 22 kişi gözaltında

İstanbul Sarıyer'de polis uyuşturucu operasyonu gerçekleştirdi. Zırhlı polis araçların kullanıldığı baskında 22 kişi gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz