Aleyna Tilki ‘şempanze’ yorumu ardından mahkemelik oldu

Organizatör Mustafa Kadir B. (34), geçen sene kasım ayında sosyal paylaşım sayfası Facebook üzerinden genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin resimlerinin bulunduğu bir sayfada “Alt kısımda olan şempanzelere sanatçı diyen develer” şeklinde yorumda bulunmuştu.


Aleyna Tilki ‘şempanze’ yorumu ardından mahkemelik oldu

Habertürk’ün haberine göre, Aleyna Tilki’nin şikayeti üstüne Mustafa Kadir B. ile ilgili soruşturma açıldı.

İfadesinde suçlamayı kabul eden organizatör B.’nin, “Sinirli anımda yaptığım bir şeydi. Bizim çocuklarımız televizyon izliyor. Giyim tarzını da beğenmiyordum. Bir kız çocuğunun insanların karşısına bu şekilde çıkması hoşuma gitmiyordu. Zoruma gitmişti. O anki şeyle öyle bir şey yapmıştım. İsim zikretmemiştim” dediği öğrenildi.

“Hakaret” suçunun uzlaşma kapsamında kalması sebebiyle tarafların dosyası uzlaşma bürosuna gönderildi. Soruşturma dosyasına bir uzlaştırmacı da tespit edildi. Fakat taraflar arasında uzlaşma sağlanamadı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Mustafa Kadir B. Ile ilgili suçu işlediğine dair kamu davası açılmasını gerektirir yeterli kanıtın bulunduğunu söyleyerek “sesli, yazılı yahut görüntülü bir ileti ile hakaret” suçundan 3 ay 15 günden 2 sene 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
FETÖ mağduru subaylar görevlerine geri dönemiyor!

FETÖ mağduru subaylar görevlerine geri dönemiyor!

TSK'da gündeme gelen FETÖ itirafçısı subayların görevlerine iadesi sorunu devam ederken bu kez de FETÖ'cülerin kumpaslarıyla mağdur duruma gelen subayların görevlerine dönüşleriyle alakalı bir gelişme yaşandı. Danıştay 12. Dairesi, aylardır üniformalarına kavuşacakları kararı bekleyen FETÖ mağduru 7 subayla alakalı dosyaları, son görev yerlerinin olduğu idare mahkemelerine gönderme kararı verdi. Bu karar, benzer durumdaki yüzlerce subayın orduya yeniden dönüşünü 1 sene daha erteleyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz