Aleyna Tilki’nin şarkısı çalıntı mı?

Henüz 18 yaşından küçükken yakaladığı şöhret ile dikkat çeken Aleyna Tilki geçtiğimiz ay yayınladığı yeni şarkısı Sen Olsan Bari ile izlenme rekorları kırdı. Onur Gülen isimli bir Youtube kullanıcısı tarafından paylaşılan inceleme videosunda ise Tilki’nin şarkısının çalıntı olduğu iddia edildi.


Aleyna Tilki’nin şarkısı çalıntı mı?

Çok benzerlik var

Geçtiğimiz yıl Emrah Karaduman ile düeti izlenme rekorları kıran ve küçük yaşına rağmen cesur giyimi ve sahne performansı ile dikkat çeken Aleyna Tilki geçtiğimiz ay Sen Olsan Bari isimli şarkısını dinleyicilerine sundu. Kısa sürede 65 milyonu aşan izlenme oranını yakalayan Tilki’nin bu başarısı çalıntı iddialarının gölgesinde kaldı. Çok güvendiği ve çıkış parçası olarak adlandırdığı şarkının Shape Of You isimli şarkı ile benzerliği dikkat çekti. Profesyonel müzik programları ile yapılan incelemede şarkıların alt yapısında birbirine çok benzerlik bulunduğu ve ilhamı aşan bu benzerliğin çalıntı iddialarını güçlendirdiği öne sürüldü.

Şarkı çalıntı değil

Öte yandan günümüz müzikal alt yapıların birbirine çok benzediğini savunan kesim de azımsanmayacak kadar fazla. Buna göre Tilki’nin de aynı şarkı ile benzer bir alt yapı kullanmış olması ihtimali çalıntı olma ihtimalini geride bırakıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Aleyna Tilki ve arkadaşının sütyen muhabbeti!

Aleyna Tilki ve arkadaşının sütyen muhabbeti!

Aleyna Tilki ile arkadaşlıkları sosyal medyada dikkat çeken Aynur Aydın, misafir olduğu programda "En son sütyen takmadığım videoyu çekmişti. Artık eve geldiğinde sütyen takıyorum" şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz