Aleyna Tilki’nin şarkısı çalıntı mı?

Henüz 18 yaşından küçükken yakaladığı şöhret ile dikkat çeken Aleyna Tilki geçtiğimiz ay yayınladığı yeni şarkısı Sen Olsan Bari ile izlenme rekorları kırdı. Onur Gülen isimli bir Youtube kullanıcısı tarafından paylaşılan inceleme videosunda ise Tilki’nin şarkısının çalıntı olduğu iddia edildi.


Aleyna Tilki’nin şarkısı çalıntı mı?

Çok benzerlik var

Geçtiğimiz yıl Emrah Karaduman ile düeti izlenme rekorları kıran ve küçük yaşına rağmen cesur giyimi ve sahne performansı ile dikkat çeken Aleyna Tilki geçtiğimiz ay Sen Olsan Bari isimli şarkısını dinleyicilerine sundu. Kısa sürede 65 milyonu aşan izlenme oranını yakalayan Tilki’nin bu başarısı çalıntı iddialarının gölgesinde kaldı. Çok güvendiği ve çıkış parçası olarak adlandırdığı şarkının Shape Of You isimli şarkı ile benzerliği dikkat çekti. Profesyonel müzik programları ile yapılan incelemede şarkıların alt yapısında birbirine çok benzerlik bulunduğu ve ilhamı aşan bu benzerliğin çalıntı iddialarını güçlendirdiği öne sürüldü.

Şarkı çalıntı değil

Öte yandan günümüz müzikal alt yapıların birbirine çok benzediğini savunan kesim de azımsanmayacak kadar fazla. Buna göre Tilki’nin de aynı şarkı ile benzer bir alt yapı kullanmış olması ihtimali çalıntı olma ihtimalini geride bırakıyor.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Meryem Uzerli yeni aşkıyla yakalandı

Meryem Uzerli yeni aşkıyla yakalandı

Bir dönemlerin hızlı parlayıp sönen oyuncusu Meryem Uzerli ile Mısırlı oyuncu Bassel Alzaro bir otele girerken kameralara takıldı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz