Allık Nasıl Sürülür, Uygulanır?

Kadınların günlük hayatlarının en önemli parçalarından birisi makyajdır. Gerek kıyafetlerine göre gerekse o günkü psikolojik durumlarına göre sürekli bir makyaj tarzı mevcuttur. Kadınların vazgeçilmezlerinden olan makyajın en önemli unsurlarından birisi de allıktır. Peki allığın kusursuz durması için püf noktalar nelerdir?


Allık Nasıl Sürülür, Uygulanır?

Gündüz ve Akşam Makyajında Allığın Farkı

Öncelikle, makyaj eğer gündüz makyajı olacaksa simli allıklardan kaçınılması gereklidir. Bu allıklar gece kullanımı için daha uygundur. Gündüz kullanıldığında makyaja bir aşırılık verir, makyajın hoş görünümünden uzaklaşılır. Eğer makyajınız günlük makyaj olacaksa simsiz ve daha düz renkler kullanılmalıdır. Tek ton bir pembe allık veya şeftali rengi bir allık işinizi görecektir.

Allık Rengi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Makyajda en önemli kriterlerden birisi de kendi ten renginize uygun renkleri seçerek makyaj yapmaktır. Çok geniş ayrımlar olmamakla birlikte açık tenli kadınlar pembe, turuncu gibi oldukça açık renkleri tercih edebilirler. Esmer kadınlar için bu tercih biraz daha zordur. Esmer tende pembe ve turuncu gibi renkler oldukça göze çarpar dolayısıyla esmer tenlerde koyu şeftali tonları, kahverengi tonlarında allık seçimi daha uygun olarak görülür.

Allık Nasıl Sürülür?

Her ne kadar kolay gibi görünse de makyaj yapmanın da önemli gereklilikleri vardır. Özellikle allık suratımızın büyük bir bölümünü kapladığından uygulanışı oldukça önemlidir. Öncelikle fırça seçimi uygun olmalıdır. Eğer allığın şerit gibi durmasını istiyorsanız, şekli saç boya fırçası gibi olan allık fırçaları tercih edilebilir. Şerit şeklinde allığı sürdükten sonra biraz daha yumuşamasını istiyorsanız normal bir allık fırçasıyla allığı dağıtabilirsiniz. Eğer geniş yanaklara sahipseniz ve şerit gibi duran allık sizi rahatsız ediyorsa daha geniş bir fırça işinizi görebilir. Hem sürmesi hem de dağıtması geniş yüzlü kadınlar için daha kolay olacaktır. En bilinen yöntemlerden birisi, yüzümüzü balık şekline getirerek yanağımızda oluşan çukurdan başlamak ve kulağımızın hizasına kadar allığı sürmektir. Allığı çok yoğun bir şekilde sürmemeye dikkat edilmelidir. Fırçanızı allığınızın üzerinde iki üç kez gezdirmeniz fırçanızın renklenmesi için yeterli olacaktır.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz