Almanya’da kasırga hayatı felç etti

Almanya’nın Kuzey-Ren Vestfalya bölgesinde (KRV) “Friederike Kasırgası” alarmı verildi. Saatte 160 kilometre hızla ilerlemesi beklenen kasırga sebebiyle bazı şehirlerde okullar tatil edildi.


Almanya’da kasırga hayatı felç etti

Alman Meteoroloji Servisi (DWD) gerek duyulmadıkça vatandaşların dışarı çıkmamasını duyururken, bazı kentlerde okullar da tatil edildi. Alman Meteoroloji Servisi hızı saatte 115 kilometre ile başlayan kasırganın, öğlen saatlerinde 160 kilometre hıza ulaşacağını tahmin ettiklerini bildirdi. Kasırga, Duisburg ve Dortmund arasında da etkisini gösteriyor.

Gelsenkirchen Belediyesi, kasırga sebebiyle kentteki bütün okullardaki öğrencilerin, evlerine geri gönderilmesini istedi. Eyalet genelinde ise tren ve otobüs ulaşımında aksamalar yaşanırken, Ren Nehri’nde gemilerin geçişi yavaşlatıldı. Bazı kentlerde ise kasırga ağaçların devrilmesine ve çatıların uçmasına yol açtı. KRV Eğitim Bakanlığı ise sosyal medya hesabı üstünden mesaj yayınladı. Bakanlık, “Kötü hava koşullarında, aileler çocuklarını okula gönderip göndermekte kendileri karar verebilirler. Bu vaziyeti da okuluna bildirmek koşuluyla” denildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Erdoğan, Türk vatandaşlarına saldıran terör destekçileri için Almanya’yı suçladı

Erdoğan, Türk vatandaşlarına saldıran terör destekçileri için Almanya’yı suçladı

Erdoğan, Türk vatandaşlara saldıran teröristler için Almanya'ya sert sözlerle yüklendi: PKK terör örgütü havaalanında vatandaşlarımıza tekme tokat saldırıyor, Alman polisi bakıyor. Sen nasıl devletsin?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz