Almanya’da toplantıyı provoke eden PKK yanlısının kimliği belli oldu

Almanya’da Başbakan Binali Yıldırım ve Angela Merkelarasında gerçekleşen toplantıyı provoke etmeye çalışan PKK yanlısı gazeteci olduğunu söyleyen kişinin kim olduğu ortaya çıktı.


Almanya’da toplantıyı provoke eden PKK yanlısının kimliği belli oldu

Başbakan Binali Yıldırım ile Angela Merkel basın toplantısında araya giren basın mensubu görünümlü provokatörün kim olduğu belli oldu. Toplantı sırasında Afrin’den olmayan eski fotoğrafları Afrin’denmiş gibi göstererek kara propaganda yapmaya çalışan sözde basın mensubunun Armanc Agid Nerweyi olduğu tespit edildi.

BAŞBAKAN YILDIRIM HADDİNİ BİLDİRDİ

Basın toplantısında, YPG yanlısı muhabirin Afrin’de katliam olduğunu belirterek sahte fotoğrafları göstermesi Başbakan Yıldırım’ın çok sert tepkisine neden oldu.

İLİŞKİLİ HABERBaşbakan Yıldırım – Merkel görüşmesi sonrası flaş açıklamalar!

SERT CEVAP

Başbakan Binali Yıldırım, basın toplantısı esnasında kendisine Afrin’de çekildiği öne sürülen ama, birisi Kavkazcenter isimli internet sitesinde 17 Ağustos 2016’da “Ruslar, İran topraklarını kullanarak ağır uçaklarla Halep ve İdlib’i bombardımana tutuyorlar” başlığıyla yayımlanan; diğeri de Almanya’da yayın yapan Frankfurter Allgemeine Gazetesi’nin 18 Aralık 2015 tarihli Suriye’deki iç savaşı konu eden haberine ait eski fotoğrafları gösteren PKK/YPG yanlısına sert bir biçimde yanıt verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz