Altın fiyatları düşecek mi? 06 Aralık güncel rakamlar!

Döviz fiyatlarındaki dengesizlik sebebiyle rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları ile alakalı vatandaşların en çok sorduğu soruların başında Çeyrek altın ne kadar? Gram altın fiyatları ne oldu? gibi sorular geliyor. Haberimizde altın fiyatlarının son halleri, yükseliş ve düşüş oranları ile alakalı detaylara yer vermeye çalıştık.


Altın fiyatları düşecek mi? 06 Aralık güncel rakamlar!

Altın fiyatlarında sürekli olarak meydana gelen fiyat değişiklikleri vatandaşları tedirgin ederken biryandan da kar elde etmek isteyenlerin fırsatı haline geliyor. Son birkaç gündür oldukça hareketli fiyatlar sergileyen gram ve Çeyrek altın fiyatlarında sürekli olarak rekor üstüne rekorlar kırılıyor. Fiyatlardaki bu artış her geçen gün devam ederken daha önceden de örneklerinin olduğu gibi ani düşüşlerin olma ihtimali altın yatırımcılarını korkutuyor. Siyasi ve dünya gündemi konularından etkilenen altın fiyatlarının gerçek ekonomik değerleri yansıtmadığını düşünen ekonomistlerde net bir cevap vermekten kaçınıyor.

Kapalıçarşı ve serbest piyasalarda altın fiyatları şimdilik denge sağlamış görülse de gün içerisinde dalgalanmalar meydana gelebiliyor. Bu dalgalanmalar sonucu ani ve panik ile alım ve satış yapan vatandaşlar eninde sonunda zarara uğrayabiliyorlar. Uzmanlar altın alımı ve satımı konusunda vatandaşları dikkatli olmaya davet ederken uzun vadeli bir yatırım aracı olan altın için aceleci davranılmamasını öneriyorlar. Çeyrek altın ve gram altın fiyatlarındaki düşüş ve yükseliş rakamları ile rehavete kapılıp sürekli alım satım yapılmasını kumar olarak değerlendiren uzmanlar bunun şu dönemler içerisinde kumar oynamaktan farksız olduğunu savunuyorlar.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR OLDU?

Kapalı çarşıdan gelen Çeyrek altın fiyatlarına göre şuan ki rakam 258 lira seviyesinde. Cumhuriyet altının fiyatı ise 1.052 lira olarak belirlendi. Özelikle yastık altı yatırımcısı olarak nitelendirilen yatırımcılar genellikle uzun vade yatırımlarında Çeyrek altın ve Cumhuriyet altınını tercih ediyor. Uzun süre elde tutulan bu altınların bir süre sonar kara geçme olasılığı çok yüksek. Ancak zamanında yapılmayan alım ve satımlar kar süresini değiştirebiliyor. Çeyrek altın ve Cumhuriyet altın alımlarında sabır ve dikkat en önemli unsurlar olarak belirtiliyor.

Altın fiyatları düşecek mi? 06 Aralık güncel rakamlar!

Asya piyasaları ise güne yatay bir şekilde başladı. Altının fiyatı 1.297,5 seviyelerinde gezerken Asya piyasalarında öğleden sonra hareketlilik olması bekleniyor.

GRAM ALTIN KAÇ PARA?

Serbest piyasalara bakıldığında 24 ayar gram altının fiyatının 159 lira seviyesinde olduğu görülüyor. Altın yatırımcıları genellikle yatırımlarını yapmadan önce Altının ons fiyatı ve gram altın fiyatlarını değerlendiriyorlar. Bu sebepten dolayı gram altın fiyatlarını takip eden yatırımcılar 6 Aralık 2017 tarihi itibari ile Asya piyasalarından öğleden sonra gelecek olan haberleri beklemeye devam ediyor.

Altın fiyatları düşecek mi? 06 Aralık güncel rakamlar!

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Altının ons fiyatı yükselişe geçti! gram altın fiyatları artıyor

Altının ons fiyatı yükselişe geçti! gram altın fiyatları artıyor

Altının ons fiyatı, bin 366 dolar ile 17 ayın en yüksek rakamını görürken yurt içinde altının gram fiyatı da 164 lirayı geçti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz