Altın fiyatlarında sert yükseliş başladı

Döviz fiyatlarının rekora koşması ile birlikte bir rekorda altın fiyatlarında geldi. Altının yükselişinin son birkaç aya nazaran oldukça hızlı olduğu gözlemlendi.


Altın fiyatlarında sert yükseliş başladı

Altın fiyatlarında ani olarak yaşanan yükseliş dikkat çekti. Dolar ve Euro’da rekorlar kırılırken, uygulanan ABD ambargosu, Kuzey Kore tarafından 2 gün içerisinde yapılması beklenen yeni nükleer deneme ve FED tarafından faizlerin yükseltilecek olduğuna dair sinyaller verilmesi güvenli liman olan altına olan talebi daha fazla arttırdı. Talebin artması ile birlikte altın fiyatlarında beklenmedik seviyede bir yükseliş yaşanırken, gram altın 152 liradan, çeyrek altın ise 250 TL fiyatla kendisine alıcı buldu.

ALTIN DÜNYA EKONOMİSİNİ ETKİLİYOR

Kuzey Kore krizinden hemen sonra tırmanışa geçen altın fiyatlarının dünyada her geçen gün yükseldiği bilinirken, yükselen altın fiyatlarının Türk ekonomisinde de büyük zararlara sebep olduğu belirtiliyor. Dünya üzerinde yaşanan krizlerden çok çabuk olarak etkilenen altının belli bir seviyeden sonra yükselişi durmuyor. Bu Türkiye ekonomisinde sıklıkla yaşanan bir durum olduğu için uzmanlar satış konusunda vatandaşları temkinli olmaya davet ediyorlar.

DAHA FAZLA YÜKSELMESİ BEKLENİYOR

Dolar ve Euro’da yaşanan artışlar, Kuzey Kore faktörü ve ABD’nin Türkiye’ye vize ambargosu uygulayarak vize alımını yasaklaması gibi etkenlerin altın fiyatlarını bugünden itibaren iç piyasada daha fazla yükselmesine sebep olacağı senaryoları yazılıyor. ABD’nin uyguladığı baskıcı rejimin Kuzey Kore ve Türkiye için korkutucu yan etkileri olduğu bilinirken, altına en fazla Asya bölgesinden talep geldiği belirtiliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kapalıçarşı altın fiyatları! gram altın yükselişte

Kapalıçarşı altın fiyatları! gram altın yükselişte

İstanbul Kapalıçarşı'da altının gram fiyatının yeni güne artışla başlamasının ardından 162,9 lira seviyelerinde denge sağlandı.

One comment
  1. Turk milleti olarak herkes elindeki dovizi altini elden cikarsin.bu gibi durumlarda particilik yapmaktan cok devletinin yaninda durmak onamli.eder dis güçlerin bu oyunlari tutarsa yine lozan gibi onlarca yillik antlasmalari bize imzalatirlar. Onun icin millet olarak adina ne koyarsaniz koyun darbe illaki askeri olarak dusunulmek yanlistir. Yillardir turkiyenin ekonomisine darbe vuruluyordu. Agir antlasmalar imzalaniyordu.artik turkiyenin guclu bir hukumeti ve olaylara daha duyarli bir milleti var.Allahin izniyle milletimiz ve devletimiz bu oyunu yine bozacak elindeki doviz ve altini satacaktir.unutmayin ne kadar zengin olursaniz olun devletiniz guclu olmazsa dunyada hep 3.sinif vatandasi olursunuz .allahin izniyle basaramayacaklar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz