Amanoslar’da PKK’lı teröristler kaçacak delik arıyor

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Özel Harekat Tabur Komutanlığı birimleri, Amanoslar civarında, bölücü terör örgütü PKK’nın kış üslenmesinin önlenmesi, örgütün sığındığı mağara ve erzak depolarının yok edilmesine yönelik operasyonlar aralıksız sürüyor.


Amanoslar’da PKK’lı teröristler kaçacak delik arıyor

Edinilen bilgiye göre, istihbaratlar neticesi jandarma ekiplerince tespit edilen koordinatlarda arama tarama çalışmasında örgütün toprağa gömülü erzak deposu bulundu. Amanos Dağı eteklerinde bulunan depoda, naylona sarılı ve ucuna kablo bağlı 4’lü biçimde bantlanmış büyük pil bloğu, 5 kilo şeker, 1 kilo çay, 5 kilo bulgur, 5 kilo peynir, 2 litre yağ, 1 paket tuz, 1 siyah yağmurluk, bir miktar içecek ele geçirildiği açıklandı.

Amanos Dağı eteklerinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen arazi taramasında belirlenen, terör örgütü PKK’nın kullandığı erzak deposunun imha edildiği kaydedildi.

Bazı malzemeler Jandarma Kriminal Daire Başkanlığında araştırılmak üzere muhafaza altına alınırken, taşınması ve bulundurulmasında sakınca olan malzemeler ise Cumhuriyet savcısının talimatıyla yerinde imha edildi.

Jandarma ekiplerinin bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği kaydedildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz