Amerika ile İran arasında savaş rüzgarları esiyor

Amerika ile İran arasında körfez krizi patlak verdi. Körfezde devriye gezen bir İran teknesine Amerika Birleşik Devletleri Donanmasına bağlı bir tekneden ateş açıldı. Açılan ateşe karşılık veren İran askerileri ile Amerikan askerleri arasında tansiyon iyice yükseldi. Siyasi kanalda da soğuk rüzgarlar esiyor.


Amerika ile İran arasında savaş rüzgarları esiyor

Askeri müdahalede bulunabiliriz

Orta Doğu’da bitmek bilmeyen gerilimlere bir yenisi daha eklendi. İran donanması ile Amerikan donanması arasında çıkan çatışma ortamı iyice gerdi. Uluslararası platformda Amerikan askerlerinin İran donanmasına ait bir tekneye ateş açtığını açıklayan İran savaş suçu kabul edilen bu duruma açıklık getirilmemesi halinde askeri müdahaleden kaçınmayacaklarını bildirdi.

İran ile ABD arasında savaş kapıda

Daha önce İran’ın elinde bulunan nükleer silahı kullanabileceğini söyleyerek NATO’yu askeri müdahaleye davet eden Amerika’nın yine İran ile bir krize karışması akıllara Irak savaşının başlangıcını getirdi. Orta Doğu’da çalan savaş çanlarının iyice belirginleştiğini söyleyen uzmanlar ise Amerika ile İran arasında bir savaşın patlak verebileceğini söylüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz