Amerikan vatandaşları vize alamayınca geri döndü

ABD’den Türkiye’ye uçup iki ülke arasındaki krizden habersiz olan vatandaşlar Atatürk Havalimanı’nda ülkeye alınmayınca geri dönmek zorunda kaldılar.


Amerikan vatandaşları vize alamayınca geri döndü

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında geçtiğimiz günlerde meydana gelen vize krizi Atatürk Havalimanı’nda Amerika’dan Türkiye’ye gelen Amerikan vatandaşlarını etkiledi. Türkiye’de seyahat etmek için kapıda vize almak isteyen Amerikan vatandaşları ülkelerine geri dönmek zorunda kaldı. Yaşanan krizden haberi olmayan vatandaşlar bu yaşanan durumun oldukça can sıkıcı olduğunu dile getirdi. Atatürk Hava Limanında vize işlemi yapmak isteyen ABD’li vatandaşlara bu işlemi yapmaları için izin verilmediği belirtildi.

VİZE KRİZİNİ ÇOK CAN SIKICI OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları ile Amerika Birleşik devletlerinden Türkiye’ye gelen Amerikan vatandaşlarından Romney isimli bir kişi İstanbul üzerinden Cape Town’a gitmek istediğini diğer uçağının süresi gelene kadar İstanbul’u ziyaret etmek istediğini belirterek kendisine vize verilmemesinden dolayı bu krizin çok can sıkıcı olduğunu ifade etti.

HAVALİMANINDA DIŞARI ÇIKAMADI

Yaşanan krizden haberi olmadığını belirten Amerikan vatandaşı Romney böyle bir durumla karşılaşacağını hiç düşünmediğini ve İstanbul’da arkadaşlarıyla buluşarak gezmeyi planladığını söyledi. Ama bu yaşanan krizden dolayı havalimanından ayrılamayacağından dolayı çok üzgün olduğunu bildirdi. Türkiye’ye sayısızca defa geldiğni aktaran Romney İstanbul’da arkadaşlarının yanına gideceğini ama bu krizden dolayı gidemediği için hayal kırıklığına uğradığını anlattı. Aynı zamanda bu saçma sapan krizin hızlı bir şekilde sona erdirilmesi için Amerikan vatandaşları temenni de bulundu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
ABD’li Askerler, İncirlik’te Türk çocuklarını satın alıp Amerika’ya yollamış!

ABD’li Askerler, İncirlik’te Türk çocuklarını satın alıp Amerika’ya yollamış!

İncirlik'teki ABD'li askerlerin Türk çocuklarını ailelerinden para karşılığı aldıktan sonra, adlarını ve dinlerini de değiştirerek ülkelerine yollamış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz