Ankara’da ATM kasasını soymaya çalışan hırsızlar yakalandı

Ankara’da bir bankanın otomatik para çekme makinesine dadanıp içindeki paraları boşaltmaya çalışan hırsızlar polisin dikkati sayesinde yakalandı.


Ankara’da ATM kasasını soymaya çalışan hırsızlar yakalandı

Ankara’da Çankaya’ya bağlı Türkkonut’ta bulunan Güzeltepe İş Merkezi önünde bir bankaya ait ATM’nin alarm vermesi üstüne bölgeye polis ekipleri gönderildi.

Kısa sürede olay yerine gelen sivil polis ekipleri, ATM’lerden birinin arka bölümünün açık olduğunu ve içinde bir kişinin bulunduğunu fark etti. Bu esnada polisler, bir kişinin 06 AEV 412 plakalı arabayla kaçmaya çalıştığını gördü. Koşarak aracın önüne geçmeye çalışan bir polis, şoförün “dur” ihtarına uymaması üstüne lastiklerine ateş ederek arabası durdurdu.

Polisin arabadaki zanlıyı gözaltına aldığı esnada ATM’yi soymaya çalışan iki kişi ise olay yerinden kaçarak izlerini kaybettirdi.

Ekiplerin yaptığı araştırmada, ATM’nin arka kısmındaki kapısının kırıldığı ve alarm sisteminin parçalandığı tespit edildi. Söz konusu kişilerin soygunu gerçekleştiremeden kaçtığı anlaşıldı.

Şüpheli soygunla alakası olmadığını iddia etti

Gözaltına alınan şüpheli, soygunla alakası bulunmadığını öne sürerek, ATM’den 100 lira çektikten sonra arabasına binip hareket ettiğini belirtti.

Zanlı, bu esnada kendisini durdurmaya çalışan ve elinde silah bulunan sivil giyimli bir kişinin aracının lastiğine ateş ettiğini söyledi.

Yaşadığı korku ve panikle araçtan indiğini ifade eden şüpheli, söz konusu kişinin polis olduğunu öğrendiğini anlattı.

Polis ekipleri banka merkeziyle iletişime geçerek gözaltına alınan zanlının iddiasına yönelik ATM kamerasının kaydedilen görüntülerini istedi.

Ekipler, kaçan iki kişinin yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Çalınan zümrüt taşı bulundu! değeri 1 milyon dolar

Çalınan zümrüt taşı bulundu! değeri 1 milyon dolar

İstanbul’da 2 sene önce Lübnanlı sahibinin elinden çalınan 1 milyon dolar değerindeki zümrüt taşı, Mersin’de bulundu. Olayla alakalı 5 kişi gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz