Ankara’da seri işlenen cinayetler arka arkaya çözüldü!

Ankara’da 3 cinayeti inceleyen Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri cinayet şüphelilerini yakaladı. Şüphelilerin yaptığı itiraflar ardından iki cinayetin daha işlendiği ortaya çıktı.


Ankara’da seri işlenen cinayetler arka arkaya çözüldü!

Faili meçhul üç cinayeti aydınlatmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde yaratılan özel ekip, iki cinayeti daha ortaya çıkardı.

Keçiören Tepe Mahallesi’nde 20 Mart 2017’de Baran Aslan, Şenlik Mahallesi’nde 2 Haziran’da Serkan Kılıç ve Yenimahalle Batıkent’te Yılmaz Çetinkaya silahla vurularak öldürüldü. Ankara Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro’da görevli uzman dedektiflerden oluşan özel ekip, farklı tarihlerde ve adreslerde işlenen 3 cinayetin birbiriyle bağlantılı olduğunu belirledi.

Hürriyet gazetesinde yer verilen habere göre Yenimahalle’de bir eve yapılan baskında Yiğit K.G., Ahmet A., Eren E.A. ve Murat K. gözaltına alındı. Zanlılar, çapraz sorgularında cinayetleri işlediklerini kabul ederken, korkunç bir itirafta daha bulundular.

Köy mezarlığına gömdüler

Şüpheliler, iki kişiyi daha öldürerek Çubuk’ta köy mezarlığına gömdüklerini itiraf ettiler. Köy mezarlığında yapılan kazıda iki erkek cesedi bulundu. Biri bıçakla diğeri de silahla öldürüldükleri tespit edilen 2 erkek hakkında hiçbir arama yahut kayıp kaydı bulunamadı. Yapılan soruşturmada bu kişilerden birinin Battal Şentürk olduğu tespit edilirken, öbür kişinin kimliğinin tespit edilmesi için de çalışma yürütülüyor.

‘Eşcinseller’ diyerek öldürmüşler

Şüpheliler, mezarlığa gömdükleri iki kişiyi tanımadıklarını, işyerinde ikisini çıplak görünce “eşcinsel” oldukları gerekçesiyle öldürdüklerini söylediler.

Şüpheliler öte yandan, Baran Aslan’ı gazinoda çıkan münakaşa yüzünden, Serkan Kılıç’ı aralarında önceden husumet olduğu için; parkta yanlarına gelen Yılmaz Çetinkaya’yı da münakaşa yüzünden öldürdüklerini anlattı.

Evlerinde yapılan aramada 3 tabanca, çok sayıda mermi, öte yandan kaleşnikof mermileri de ele geçirildi. Cinayetlerin bu silahlarla işlenip işlenmediğinin tespit edilmesi için kriminal laboratuvarda balistik inceleme yapıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Hastanede öldürülen servis şoförü aşk cinayetine kurban gitmiş

Hastanede öldürülen servis şoförü aşk cinayetine kurban gitmiş

Hatay'da trafik kazası yaralısı olarak kaldırıldığı hastanede ensesinden silahla vurularak öldüğü tespit edilen servis şoförünün, yasak aşk kurbanı olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz