Antalya Letonyalı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor!

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “3 operatör, 30 bin Leton misafiri 2018’de Antalya’ya taşıyacak” şeklinde konuştu.


Antalya Letonyalı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor!

Letonya’nın başkenti Riga’da 2-4 Şubat tarihleri arasında 25’incisi gerçekleştirilen turizm fuarı Balttour’da Alanya tanıtıldı. 1 milyon 900 bin kişinin yaşadığı ülkede gerçekleştirilen fuarda, Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil etti. Riga’daki fuarla alakalı bilgi veren Dahaoğlu, tatil için Türkiye’ye gelen Letonların büyük kısmının Antalya’yı tercih ettiğini kaydetti. 2015 senesinde 59 bin Letonyalı’nın Türkiye’yi ziyaret ettiğini söyleyen Dahaoğlu, “2016’da 34 bin ve 2017’de 45 bin kişi olduğunu görüyoruz. 2017’de gelen misafirin 24 bini ise acentalardan tur alarak Antalya’yı tercih etmiş. Balkanlar’ın en büyük tur operatörleri Teztour ve Novaturas bu rakamı paylaşıyorlar. 2018 senesinde bölgeye operasyon başlatacak olan Kidy Tour’la beraber üç operatörün bu seneki toplam hedefi 30 bin misafiri Antalya’ya getirmek” şeklinde konuştu.

“THY ÜLKEDE POPÜLER”

Türk Hava Yollarının (THY) Letonya Bölge Müdürü Taner Temel ise, THY’nin Letonya’da oldukça sevilen bir kurum olduğunu söyleyerek, fuara bakanlık dışında ayrı bir stant ile katıldıklarını ve konu Türkiye olunca her türlü alanda birlikte çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Güney Kore'de gerçekleştirilen Kış Olimpiyat Oyunları devam ederken, Kuzey Koreli ponpon kızların ülkelerinde cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığı iddiaları gündemi sarstı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz