AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı mı? Mazeret sınavları ne zaman?

2018 AÖF sınav sonuçları, Açık Öğretim Fakültesi’nin sorgu sayfasında yayımlandı mı? Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen sınavın sonrasında 10’uncu güne gelindi. Fakülte, 2016 senesinden buyana sınav değerlendirmelerini 10 ila 15 gün arasında yapıyor. Sorgu sayfasında beklenen açıklama gerçekleştiken sonra üniversite öğrencileri, sınava dair itirazda bulunma hakkına sahip. Öte yandan birinci sınıfta eğitim alan öğrencilerin ‘mazeret sınavı’ hakkındaki sorularına üniversiteden açıklama yapıldı.


AÖF 2018 sınav sonuçları açıklandı mı? Mazeret sınavları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavlarına dair takvim açıklamasını 2017 Eylül ayında yapmıtşı. Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi vize sınavlarını 25 Kasım ve 26 Kasım 2017 tarihlerinde yaptı. Vize sınavlarından bir buçuk ay sonra final sınavlar gerçekleşti. 13 Ocak ve 14 Ocak tarihlerinde yapılan sınavların sonrasında 15 Ocak’ta sınav soruları ve yanıtları yayınlandı. Sınav sorularının görülmesinin sonrasında sınava giren öğrenciler, neticelerin açıklanmasını bekliyor.

AÖF FİNAL SORU VE CEVAPLARI

Anadolu Üniversitesi’nin e-Kampüs sayfasında AÖF soruları ve yanıtları yayınlandı. e-Kampüs’ün otomasyon sayfasında soru ve yanıtları görülebilmektedir.

(KPSS 2018 SINAVLARI NE ZAMAN? (LİSANS, ÖNLİSANS VE ORTAÖĞRETİM)

SINAV NETICELERI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesi’nin yayınladığı sınav takviminde sınav tarihleri görülürken, sınav neticeleri üstüne üniversiteden resmi açıklama yapılmıyor. Sınav neticeleri 2017 senesinden itibaren sınavın sonrasında 10 gün sonra açıklanmaktadır. Bu bilgiyi Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, 2017 senesinde vermişti. Sınav neticeleri 24 Ocak 2018 tarihinde açıklanması bekleniliyor.

MAZERET SINAVLARI YAPILACAK MI?

Üniversite tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, mazeret sınavları yapılmayacak. Fakültenin sayfasında şu açıklama bulunuyor ‘Sınav giriş belgesinde söylenen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde yahut zamanda mazeret sınavı açılmaz.’

2018 AÖF BAHAR DÖNEMİ VİZE-FİNAL SINAV TARİHLERİ

Bahar dönemi vize sınavı 14 Nisan 2018 tarihinde başlıyor, 15 Nisan 2018 tarihinde sona eriyor. Bahar dönemi final sınavı 2 Temmuz 2018 tarihinde başlıyor, 3 Temmuz 2018 tarihinde sona eriyor. 2018 üç ders sınavı 21 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

MEB, 2017-YLYS sonuçlarını açıkladı!

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2017-YLYS) neticeleri açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz