AÖF Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? Cevaplar Yayınlandı Mı?

AÖF soru ve cevapları e-kampüs sitesi üzerinden yayınlandı. Fakat öğrenciler sınavların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Öte yandan son dönemde uygulanan "4 yanlış bir doğruyu götürür" uygulaması sosyal medya üzerinde öğrencilerin tepkisini çekmeye devam ediyor. Gene bu yıl ilk defa uygulanan "kısa cevaplı ve açık uçlu sorular" öğrencilerin zor bir sınav geçirmesine sebep oldu.


29-30 Nisan 2017 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı sınavlara katılanlar soruların ve cevapların yayınlanmasını beklerken, üniversite e-kampüs sitesinde dün soruları ve cevapları yayınladı. Soruların yayınlanmasından sonra birçok öğrenci e-kampüs’ün “öğrenci otomasyon” sayfasında soruları ve cevapları görebilme durumuna sahip oldular. Sorular yayınlandıktan sonra birçok öğrenci ilk defa karşılaştığı “kısa cevaplı ve açık uçlu sorular”da oldukça zorlandıkları görüldü. Sınavların ardından üniversite, sonuçları ne vakit açıklayacak?

SINAV SORULARIN YAYINLANACAĞI SİTEYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF VİZE SONUÇLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Sınavlardan 15-30 gün sonra sonuçlar açıklanacak.

AÖF FİNAL SINAV TARİHLERİ

Son sınavlar 3 Haziran ile 4 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav tarihlerinde değişiklik olduğu taktirde haber içeriğimizde yer alacaktır.

SON SINAV: ÜÇ(3) DERS SINAVI NE ZAMAN?

Yeni sınav sistemi içerisinde yer alan üç ders sınavı 22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacaktır.

Kısa cevaplı ve açık uçlu sorular sorulacak mı? Hangi derslerde yeni sınav sistemi uygulanacak?

Yeni sınav sistemi içerisinde yer alan ve bilgiyi ölçen kısa cevaplı sorular, Açıköğretim sınavlarında da sorulacaktır. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni sınav sistemine dair mühim açıklamalarda bulunurken, açık uçlu soruların hangi derslerde sorulacağını söyledi. Gündoğan, Türk Dili ve Edebiyatı (Çağdaş Türk Romanı), Felsefe (Çağdaş Felsefe), Tarih (Hukuk Tarihi) programlarda kısa cevaplı ve açık uçlu soruların sorulacağını söyledi: 2 kısa cevaplı soru, 1 açık uçlu soruların sorulacağını ifade etti.

Üç ders sınavına girebilmek için şartlar nelerdir?

Başarısız olduğu derslerden 3 ders sınavına girebilmek için öğrencilerin sonbahar ya da yaz döneminde bu derslere kayıt yaptırması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinden yapılan duyuruda ders notları DZ yahut YZ olan öğrencilerin bu sınava giriş haklarının bulunmayacağı da hatırlatıldı.

Sınava giren öğrencilerin alacağı sonuçlar ise ‘Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları dikkate alınarak değerlendirilecek.

İlginizi Çekebilir

AÖF 3 ders sınavı ne zaman açıklanır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ni yakından ilgilendiren 3 ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu için uzmanlar ortalama bir tarih verdi. İddiaya göre 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları 10 gün içinde açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir