APP plaka kullananlara denetimlerde ceza yağdı

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uygulama sonucunda birçok araca APP plaka kullandığı gerekçesi ile 427 TL para cezası uygulandı.


APP plaka kullananlara denetimlerde ceza yağdı

Amerikan Pres Plaka (APP) kullanan sürücülere ceza üzerine ceza yağdı. Türkiye’nin asıl büyük sorunlarından birisi olan ve dünyada daha önce eşi benzeri görülmemiş olan eski model araçların yanında Amerikan Pres Plaka (APP) sorunları geliyor. Sürücülere yapılan EGM uyarılarına rağmen sürücülerin araçlarında bulunan plakaları değiştirmemesi 400 TL ve üzeri ceza yazıldığı açıklandı. Sürücülerin özellikle genç sürücülerin APP plaka konusunda ceza uyarıları olmasına rağmen hala daha bu tavrı takınarak plakaları değiştirmediğini açıklayan yetkililer, plakası APP plaka olan vatandaşların 427 TL ceza yiyebilecek olduğunu açıkladı.

DİKKAT EDİLMEZSE SORUNLARA YOL AÇABİLİR

Amerikan Pres Plaka (APP) kullanımının kazalara bile sebebiyet verebilecek olduğunu ifade eden trafik polisleri, kazaların olmasını engellemek için bu tür özel geliştirilmiş ve hazırlanan plakalar yerine orijinal mühürlü plakaların tercih edilmesinin büyük önemi olduğundan bahsetti. Türkiye’de milyonlarca aracın APP plaka kullandığı, başta eski model modifiyeli araçların APP plakalara daha fazla yer vererek plakalarını normal resmi plakalara çevirmedikleri trafik ekiplerince açıklandı. Ekipler sürücüleri hız yapmamak konusunda da uyardı.

EN ÇOK GENÇLER TARAFINDAN KULLANILIYOR

Yetkililer bu tür plakaların genelde genç kesimler tarafından kullanıldığını vurgularken aynı zamanda bu plaka sahiplerinin yarış ve hız tutkunu olduğunu da söyledi. APP plaka kullanan araçların birçoğunda plaka ihlali haricinde cam filmi, egzoz vs gibi ekstra trafiğe uygun olmayan işlemler görüldü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İstanbul’da trafik denetimi: Kış lastiği takmayanlar yandı!

İstanbul’da trafik denetimi: Kış lastiği takmayanlar yandı!

İstanbul'da trafik ekipleri tarafından araçlara yönelik zorunlu kış lastiği uygulaması yapıldı. Polis ekipleri durdurdukları araçların lastiğinde cihaz ile ölçüm yaptı. Ölçümlerde kış lastiği takmadığı tespit edilen şoförlere ceza yağdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz