Arabanın bagajından 596 tüp kobra zehri çıktı!

Konya’da bir arabada gerçekleştirilen aramada piyasa değeri yaklaşık 6 milyon lira olduğu düşünülen 596 tüp kobra zehri ele yakalandı.


Arabanın bagajından 596 tüp kobra zehri çıktı!

Konya’da bir arabada yapılan aramada piyasa değeri ortalama 6 milyon lira olan 596 tüp kobra zehri ele geçirildi. Olayla alakalı 4 kişi gözaltına alınırken, zanlıların zehri Rusya’dan getirdiği öğrenildi.

596 TÜP ZEHİR ELE GEÇİRİLDİ

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Müdacele Şubesi ekipleri, şüpheli 4 kişinin tüp içerisinde bulunan sıvı bir maddeyi satmaya çalıştıkları ihbarını aldı. Bunun üstüne harekete geçen ekipler zanlıları takibe aldı.Yapılan takibin sonrasında polis, şüpheli arabası Belh Kavşağı’nda durdurdu.

Otomobilde bulunan zanlılar Abdullah K. (35), Mehmek K. (40), Ahmet Ç. (63) ve Mehmet Arif A. (49) gözaltına alındı. Arabada yapılan aramada ise bir çanta içerisinde 596 tüp kobra zehri ele geçirildi.

KOZMETİKÇİLERE SATACAKLARMIŞ

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilen zanlılar buradaki ilk ifadelerinde, zehri iki gün önce İstanbul’dan getirdiklerini, burada kozmetikçilere satmaya çalıştıklarını fakat satamadıklarını belirtti.

PİYASA DEĞERİ 6 MİLYON LİRA

Şüpheliler daha sonraki polis sorgusunda ise, zehri 5-6 sene önce İstanbul’daki ortaklarıyla kaçak yollarla Rusya’dan ülkeye getirdiklerini, zehri Konya’daki bir aracıya satacaklarını, onunda zehri yurt dışına çıkaracağını söyledikleri öğrenildi. Zehrin piyasa değerinin ortalama 6 milyon lira olduğu söylendi.

Polis, zanlıların bağlantılı olduğu kişileri tespit etmek için çalışma başlattı. Konya Numune Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, polisteki sorgusunun sonrasında bugün adliyeye sevk edilecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Konya’da zincirleme trafik kazası: 1 çocuk öldü 18 kişi yaralandı

Konya’da zincirleme trafik kazası: 1 çocuk öldü 18 kişi yaralandı

Konya'da otobüs, midibüs, tır ve otomobilin karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 çocuk yaşamını yitirdi, 18 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz