Araç sahiplerine müjde! Benzine indirim geliyor

PÜİS bu gece saatlerinden itibaren benzin fiyatlarında 13 ile 15 kuruş arasında bir indirim yapılmasının beklendiğini açıkladı.


Araç sahiplerine müjde! Benzine indirim geliyor

PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre, benzin fiyatları bu gece yarısından itibaren düşecek. PÜİS internet sitesinde benzin fiyatlarıyla alakalı yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“8 Aralık 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin fiyatında 13-15 kuruş indirim beklenmektedir. Motorinde ise bir değişiklik beklenmemektedir.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 15 kuruş indirim beklendiğini duyurdu. İndirimin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 5,63 liradan 5,49 liraya, Ankara’da 5,69 liradan 5,55 liraya, İzmir’de 5,68 liradan 5,54 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Benzinin fiyatı 6 lirayı geçerek zam rekorunu kırdı

Benzinin fiyatı 6 lirayı geçerek zam rekorunu kırdı

Dolar kurunun düştüğü, brent petrolün 70 dolar civarında seyrettiği bir zamanda benzine ve motorine gelen zamlar el yakıyor. Benzin 12 kuruşluk son zamla ilk defa 6 lirayı geçerek Hakkâri'de 6,02 lirayı gördü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz