Araç sahiplerine müjde! Benzine indirim geliyor

PÜİS bu gece saatlerinden itibaren benzin fiyatlarında 13 ile 15 kuruş arasında bir indirim yapılmasının beklendiğini açıkladı.


Araç sahiplerine müjde! Benzine indirim geliyor

PÜİS tarafından yapılan açıklamaya göre, benzin fiyatları bu gece yarısından itibaren düşecek. PÜİS internet sitesinde benzin fiyatlarıyla alakalı yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“8 Aralık 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin fiyatında 13-15 kuruş indirim beklenmektedir. Motorinde ise bir değişiklik beklenmemektedir.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 15 kuruş indirim beklendiğini duyurdu. İndirimin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 5,63 liradan 5,49 liraya, Ankara’da 5,69 liradan 5,55 liraya, İzmir’de 5,68 liradan 5,54 liraya düşecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Benzin fiyatı gene değişiyor! Bir iniyor bir çıkıyor!

Benzin fiyatı gene değişiyor! Bir iniyor bir çıkıyor!

Son günlerde PÜİS tarafından arka arkaya gelen açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Açıklamada bu gece yarısından itibaren benzine 8 ila 10 kuruş arasında zam geleceği bildirildi. Hemen her gün iniş çıkış gösteren benzin fiyatları vatandaşında kafasını karıştırdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz