Araplar Ordu’da konut satın almaya başladı!

Tapu kadastro kayıtlarından edinilen bilgiye göre, Ordu’da 2017 senesinde 45 yabancıya mülk satışı yapılırken şehirden mülk alanların 39’u Suudi Arabistan vatandaşı çıktı.


Araplar Ordu’da konut satın almaya başladı!

Doğu Karadeniz Bölgesi’ne son senelerde akın eden Arap turistler, Ordu’ya da rağbet gösteriyor. Körfez ülkelerinden Türkiye’ye gelip, 4 senedir yoğun olarak Ordu’yu ziyaret eden Arap turistlerden kimileri, şehirde konut satın alarak yaz mevsimini burada geçiriyor.

45 YABANCI MÜLK SAHİBİ OLDU

Özellikle yaz aylarında şehre gelen Arap turistlerin en fazla Kabadüz’e bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası ile Aybastı’ya bağlı bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası’nı ziyaret ettiği söylendi. Arap turistler tarafından konutun daha fazla Fatsa ve Ünye ilçelerinden satın alındığı kaydedildi. Tapu kadastro kayıtlarına göre, Ordu’da 2017 senesinde 45 yabancıya mülk satışı yapılırken, bunlardan 39’unu Suudi Arabistan vatandaşları yarattı.

TOPLU KONUT YAPMAYA BAŞLADILAR

Ordu Otelciler ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Ali Aydın, şehri ziyaret eden Arap turistlerin mülk satın aldığını, Fatsa ile Ünye ilçelerinde toplu konut yapılmaya başlandığını söyleyerek, şunları belirtti:

“Kentimize Körfez ülkelerinden gelen turistlerin birçoğu Boztepe, Aybastı Perşembe Yaylası, bir kısmı Çambaşı Yaylası, öbür kısmı ise Ünye ve Fatsa, şelalelerinin olduğu yerleri tercih ediyor. Bu turistlerin Doğu Karadeniz’i tercih etme sebebi var. En önemlisi yeşil doğası ve su kaynaklarının bölgede bol olması. Bundan dolayı özellikle birkaç senedir Doğu Karadeniz’e ciddi bir Arap akını var diyebiliriz. Bunlardan en mühim kent Trabzon. Özellikle Uzungöl’ün Araplarda başka bir yeri var. Önceden turizm ismine ciddi kazançlar elde edilebiliyordu, şu anda ise yavaş yavaş gelen kişiler emlak, yer, konut gibi bazı gayrimenkul edinmeye başladılar. Özellikle Ünye ve Fatsa’da, doğanın ve yeşilin iç içe olduğu yerlerde toplu konut yapmaya başladılar.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Denize düşen polis otosundaki kayıp polisin cesedi bulundu

Denize düşen polis otosundaki kayıp polisin cesedi bulundu

Ordu’nun Fatsa ilçesinde devriye görevi esnasında denize uçan arabada kaybolan polis memurunun cesedi bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz