Ardahan Göle’de Sibirya soğukları her yeri buza çevirdi!

Ardahan’da etkili olan Sibirya soğukları hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Ardahan’ın Göle ilçesi oluşan buzlara teslim oldu.


Ardahan Göle’de Sibirya soğukları her yeri buza çevirdi!

Ardahan’ı etkisi altına alan Sibirya soğukları hayatı negatif etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Ardahan’ın Göle ilçesinde her yer buz tuttu.

Ardahan’da akşam saatlerinde etkili olan soğuk hava gündüz saatlerinde de etkisini sürdürünce yaşam durma noktasına geldi. Soğuk havadan etkilenen vatandaşlar, yalnızca soğukla mücadele ediyor.

Akşama kadar soğuk havanın devam ettiğini belirten 76 yaşındaki Mustafa Özer, “Soğuk havadan kurtulamıyoruz halimiz ne olacak bilemiyorum. Akşama kadar soğuk; yakacak ve yiyeceğe yetiştiremiyoruz. Allah bizi korusun.” şeklinde konuştu.

Soğuktan saçları ve kirpikleri donan Mehmet Yılmaz ise, “Ardahan olması gerekenden daha soğuk. Sıkıntılı bir vaziyet. Hava çok kötü ne yapalım.” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz