Arifv216 için Cem Yılmaz’a yapılan eleştiriler bitmiyor!

Sabah Yazarı Yüksel Aytuğ, bugünkü yazısında Cem Yılmaz’ın en iyi ocak açılışı yapan filmini değerlendirdi. Aytuğ, “Salonda 11 kişiydik. Arka sıradaki 7 yaşında çocuk dahil kimsenin güldüğünü görmedim” dedi.


Arifv216 için Cem Yılmaz’a yapılan eleştiriler bitmiyor!

Sabah Yazarı Yüksel Aytuğ, bugünkü köşesinde Cem Yılmaz’ın en iyi ocak açılışı yapan filmini eleştirdi. İşte Aytuğ’un o yazısı:

İnsan, Cem Yılmaz filmine niye gider? Kahkahalar atıp günlük yaşamın stresinden, gamından, kederinden kurtulmak için öyle değil mi? Gelin görün ki bunca Cem Yılmaz filmi içinde bana kahkahalar attıran, şu köşede gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim biri çıkmadı ne yazık ki…

Biraz ‘Hokkabaz’ın sinema dilini sevmiştim ama zaten o da ‘komedi’ filmi değildi.

Cem’in muazzam bir PR çalışmasıyla perdeye sürdüğü ‘Arif V 216’dan gene hayal kırıklığıyla ayrıldım. Cem, filmini köpürtüp beklentiyi yükselttikçe hayal kırıklığımın dalga boyu da artıyor ne yazık ki…

Komedi filmlerini gala ya da özel basın gösterimlerinde değil de, halkın arasında izlemek gibi bir alışkanlığım var.

Çünkü ‘gerçek’ reaksiyonu orada alıyorsunuz. Aksi halde yapımcılar, oyuncular, şakşakçılar ve hısım akrabaların arasında yapılan özel gösterimlerdeki kahkaha ve alkış son derece yanıltıcı olabiliyor.

Böyle olunca da ‘Kral çıplak’ demek gene bana düşüyor…

Filmi pazar günü TİM’de öğle saatinde izledim.

Salonda 11 kişiydik. Arka sıradaki 7 yaşında çocuk dahil kimsenin kahkaha attığını işitmedim. Oysa ne kritikler okumuştum, ‘Cem Yılmaz’ın en iyi filmi’ yahut ‘Gülmekten yerlere düştük’ filan türünden… Tamam, herkesin espri anlayışı farklı olabilir ama onlarla aynı filmi izlediğimden hiç de emin değilim doğrusu.

İki saatlik koca filmde yalnızca kör genç kızı canlandıran Seda Bakan’ın çorba koyma sahnesine azıcık gülümsedim, tamamı o kadar.

Cem Yılmaz, eski sanatçılara ve 70’li senelerin unutulmaya yüz tutan insani erdemlerine saygı duruşunda bulunmak ismine filmine ‘mesajlar’ da iliştirmiş. Fakat bunu yaparken Zeki Müren’i fazlaca hor kullanmış gibi geldi bana.

Diyeceğim o ki, filme akıtılan onca para ve emeğin hatırına ‘Gitmeyin’ demem. Ama beklentinizi fuayedeki vestiyere bırakmanızı öneririm.

Bana gelince… Ağzımda kalan kekremsi tadı şu şekilde şahane bir ‘CMYLMZ’ gösterisiyle çalkalamak için Cem’in yeni sahne şovunu iple çekiyorum…

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz’ın rekabeti kızışıyor

Şahan Gökbakar ve Cem Yılmaz’ın rekabeti kızışıyor

Cem Yılmaz'ın yeni filmi 'Arif V 216'nın vizyona girdiği ilk 3 günde 1 milyon 331 izleyiciye ulaşmasıyla komedideki rekabet kızıştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz