Artık engelli raporu her hastaneden alınamayacak!

Sağlık Bakanı Demircan, sahte engelli raporu konusuyla alakalı, “Bir uygulama başlattık. Bu uygulamayla her ilde her hastanede değil, bizim belirlediğimiz hastanelerde rapor düzenleyebilecek” dedi.


Artık engelli raporu her hastaneden alınamayacak!

Engelli raporu verebilen hastanelerde yapılan araştırmada, bir hastaneden son bir sene içinde verilen raporların yarısından fazlasının sahte olduğunun tespit edilmesinin sonrasında Sağlık Bakanlığı tarafından inceleme başlatılarak, engelli raporu verebilen hastanelerin kayıtları mercek altına alınmıştı.Bakanlıkta konuya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Bakan Demircan, engelli raporlarıyla alakalı bu tür yanlış ve suç teşkil eden uygulamaların zaman zaman dile geldiğini ifade ederek, “Bu vaziyetlerde savcılık tarafından takip edilir ve lüzumlu cezalar uygulanır.

“RAPORU BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ HASTANELERDEN ALACAKLAR”

Engellilerimiz hastane polikliniklerinde dolaşmak mecburiyetinde kalıyorlar. Biz bunun önüne geçmek için engellilerimizin daha uygun koşullarda, daha kolay bir biçimde rapor alabilmeleri için bir uygulama başlattık. Bu kapsamda her ilde her hastanede değil, bizim tespit ettiğimiz hastanelerde rapor verilebilecek. Öte yandan doktorlarımız engellilerin ayağına gidecek, böylelikle engellilerimiz poliklinik poliklinik dolaşmak mecburiyetinde kalmayacak. Bu raporlar e-devlet ortamından verilmeye ve alınmış raporlara buradan ulaşılmaya devam edilecek” şeklinde konuştu. Demircan, böylelikle sahte rapor verilmesinin de önüne geçeceklerini kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
EKPSS ve Engelli memur alımı için kura tarihler açıklandı!

EKPSS ve Engelli memur alımı için kura tarihler açıklandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından engelli memur yerleştirme ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) kura müracaat takvimi açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz