Askeriyede cinsel taciz iddiasıyla başçavuşa dava açıldı

Niğde’de askeri fabrikada çalışan başçavuşa, yanında görev yapan kadın memura cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Kadının telefonuna kaydettiği taciz sözleri delil gösterildi.


Askeriyede cinsel taciz iddiasıyla başçavuşa dava açıldı

Niğde Bor’da kışla içindeki askeri fabrikada görevli başçavuş ile ilgili, yanında çalışan kadın memura tacizde bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. İddianamede, başçavuşun ailece görüştükleri kadına yönelik sarf ettiği sözlere de yer verildi. Davaya delil olarak ise mağdur kadının kaydettiği konuşmalar gösterildi. Polisin araştırmasına göre, söz konusu kayıtta, başçavuş, kadına, “Ne istediğimi Allah da biliyor sen de biliyorsun” gibi ifadeler kullanıyor. Milli Savunma Bakanlığı da inceleme başlattı.

TAVIRLARI DEĞİŞTİ

Davaya konu olay Niğde Bor’da, kışla içindeki askeri fabrikada meydana geldi. Başçavuş ile kadın memur, odada görevli öbür kadın memurun bir başka birime geçmesiyle aynı odayı paylaşmaya başladı. Kadının şikâyet dilekçesine göre, başçavuşla ailecek görüştükleri için aralarında yakın ilişki bulunuyordu. Dilekçeye göre, bir müddet sonra başçavuşun ifadeleri ve tavrı değişmeye başladı. Kadın, uyarılarına karşın davranışlarını değiştirmeyen başçavuşun konuşmalarını kayda almaya karar verdi.

Kaydı önce amirlerine sonra polise ve savcılığa ileten kadın, kaydı aldıktan aylar sonra suç duyurusunda bulunmasını, “Başıma bir şey gelir diyerek korktum. Delil sayılabileceğini de düşünmemiştim. Öte yandan olanları eşime anlatmamıştım” diyerek açıkladı. Kurum içindeki incelemede kadına neden yer değiştirme istemediği ve bu kadar geç şikayette bulunduğunun ısrarla sorulduğu öğrenildi. Suç duyurusu ardından Bor Savcılığı, başçavuş ile ilgili dava açtı. Davaya delil olarak ise kadının kayda aldığı konuşmalar gösterildi.

“ABLA DİYORDUM”

İfadesi alınan sanık başçavuş ise kadınla ailece görüştüklerini, kendisine ‘abla’ diyerek hitap ettiğini, psikolojik problemleri olduğu için iftiralarda bulunduğunu belirtti. Soruşturma dosyasında, sanığın ailesindeki bazı kadınların, mağdur kadını şikayetten sonra aradığı bilgisi de yer alıyor. Davanın duruşması bugün görülecek. Kadının şikâyeti ardından Milli Savunma Bakanlığı’nın onayıyla soruşturma da başlatıldı. Müfettişler dava dosyasının örneğini araştırmaya aldı.

“BUNLARI SENİN EŞİNE SÖYLESELER”

İddianamede, başçavuşun Şubat 2017’den itibaren eski çalıştığı yerlerdeki kadınlarla ilişkilerini mağdur kadına anlatmaya başladığı, ardından ise “Bir kere öptürsene” diyerek başlayan ve daha ağır ifadelerle devam eden taciz konuşmaları yaptığı kaydedildi.

İddianamede, kadının kayda aldığı görüşmenin polis tarafından yapılan bilirkişi araştırmasına de yer verilerek, “Tutanağa göre, sanık, ‘Ne istediğimi Allah da biliyor, sen de biliyorsun’, ‘Beni anlasan ne güzel olur’ gibi ifadeler kullanmıştır” denildi. Tutanakta, kadının başçavuşa, “Senin kızına, karına bu şekilde şeyler söyleseler hoşuna gider mi” dediği, başçavuşun ise “Karıştırma” diye tepki gösterdiği de yer alıyor.

Kaynak: Milliyet

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

14 yaşındaki küçük kız 1 yıl boyunca cinsel istismara uğradı

İngiliz çift, 14 yaşındaki küçük kızı 1 yıl boyunca eve kapatıp cinsel ilişki kölesi yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz