Atatürk Havalimanı’ndan polis operasyonu: Yasa dışı kürk ve deriler bulundu!

Atatürk Havalimanı’nda polisin yaptığı operasyonda ülkeye yasa dışı yollarla sokulmak istenen kürk ve deri ürününe el konuldu.


Atatürk Havalimanı’ndan polis operasyonu: Yasa dışı kürk ve deriler bulundu!

Geçtiğimiz Cuma günü Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dan Atatürk Havalimanı’na gelen G. G adlı Türk vatandaşı bir yolcunun valizlerini kontrol eden İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri kürk yapımında kullanılan 977 tane Çinçila kürkü ile Astragan olarak tabir edilen derileri buldu. Değeri ortalama 582 bin TL olan kürk ve derilere el konulurken G.G ile ilgili Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefetten yasal işlem gerçekleştirildi.

Vücut geliştirme hapları da yakalandı

Ekiplerin ikinci operasyonu ise Türkiye’ye kaçak ilaç sokmak isteyenlere yönelik oldu. Uganda’dan İstanbul’a gelen M.K adlı Türk yolcu ile J.K adlı Ugandalı yolcuların valizlerinde yapılan aramalarda değeri ortalama 66 bin lira olan 887 tane vücut geliştirme ilacı ile gene 40 tane tıbbi ilaç belirlendi. İlaçlara el konulurken 2 yolcu ile ilgili da işlem yapıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz