Haber – Son Dakika – Güncel

Atatürk’e hakaret eden Hasan Akar kaçıyor

Atütürk’e hakaret eden Hasan Akar ile ilgili soruşturma devam ediyor. TVnet’te düzenlenen programına katılan Akar ile ilgili ifade veren Mustafa Armağan, yapılan konuşmayı kesinlikle tasvip etmediğini ancak canlı yayın olması sebebiyle müdahale edemediklerini söyledi. Hakkında yakalama kararı olan Hasan Akar ise kaçışını sürdürüyor.

Atatürk’e hakaret eden Hasan Akar kaçıyor

Atatürk’ün hatırasına hakaret’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlarından tutuklanan Süleyman Yeşilyurt’un katıldığı televizyon programının sunucuları Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu, ifade verdi.

Sunucular şüpheli

TVnet’teki Derin Tarih programına katılan Süleyman Yeşilyurt ile sosyal medyada Atatürk’e hakaret ettiği gerekçesiyle Hasan Akar hakkında başlatılan soruşturmada Süleyman Yeşilyurt tutuklanmıştı. Üç vatandaşın şikâyeti üzerine soruşturmaya sunucular Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu da eklendi. İki şüpheli dün Bakırköy Adliyesi’nde ayrı ayrı ifadeye çağrıldı.

Mustafa Armağan ifadesinde, Yeşilyurt’un üslubunu tasvip etmediğini ifade ederek, “Canlı yayındı, müdahale edemedik” dedi. Yavuz Bahadıroğlu da Yeşilyurt’un sözlerine katılmadığını söyledi.

Hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı olan Hasan Akar ise 8 gündür yakalanamadı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ