Atatürk’e hakaret edenlere FETÖ soruşturması açılsın

CHP'li Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Bir televizyon programında Atatürk'e hakaret edilmesinin ardından cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı. Akaydın, bu kişilerin FETÖ bağlantısının sıkı bir şekilde incelenmesini istedi.


CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, bir televizyon programında Atatürk’e hakaret eden kişiler hakkında toplumsal huzuru bozmaya yönelik kamu davası açılması gerektiğini savunarak, “Cumhuriyet savcılarından bu davranıştan mesul kişilerin FETÖ ile bağlarının da sıkı bir biçimde soruşturulmasını talep etmekteyiz” dedi. CHP’li Akaydın ve CHP’li bazı vekiller, parlamentoda düzenlediği medya toplantısında, bir televizyon programında Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden kişilerin FETÖ ile bağlantısının araştırılmasını istedi. Bu kişilerin, siyasi iktidara yaranma çabasında olduğunu ileri süren CHP’li Akaydın, şöyle konuştu:

“Bu konuda hükümeti mesul tutmamızın sebebi Atatürk’e bundan evvel defalarca hakaret eden Mustafa Armağan’a FETÖ ile en güçlü bağlara sahip olduğu gerçeğine karşın dokunulmamasıdır. BU kişinin pis geçmişinde 20 yıllık Zaman Gazetesi yazarlığı ve Fetullah Gülen’in onursal başkanı olduğu Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Yöneticiliği bulunmaktadır. FETÖ’ye ‘Haşhaşiler’ benzetmesini yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da eleştirmiştir. Bu tescilli FETÖ’cü bugün elini kolunu sallaya sallaya toplum huzurunu bozmak için çaba sarf etmektedir. Armağan’ın davranışı TCK’nın 216’ncı maddesine göre değerlendirilmelidir. Zira halkın, Atatürk’ün değerlerini benimseyen çoğunluk kesimini Atatürk’e muhalif olan kesimlere karşı kin ve düşmanlığa tahrik etme amacı taşımaktadır. Cumhuriyet savcılarına buradan yaptığımız çağrı, Mustafa Armağan, Süleyman Yeşilyurt ve Yavuz Bahadıroğlu’nun haklarında toplumsal huzuru bozmaya yönelik davranışlardan ötürü kamu davası açılması yönündedir.     BU kişilerin kullandığı ifadelerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesini istememizin esas nedeni program boyunca kullanılan alaycı ve hakaret dolu içeriğin dozudur. Kullanılan bu lisan ve söylem siyasi bir provokasyonu amaçlamakla toplumda laik ve muhafazakar kesimler arasında gerginlik yaratma amacı taşımaktadır. Ayrıca bu davranıştan mesul kişilerin FETÖ ile bağlarının da sıkı bir biçimde soruşturulmasını talep etmekteyiz”

İlginizi Çekebilir

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal CHP’ye Yüklendi

Basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Focus dergisine verdiği röportajı değerlendirerek çeşitli eleştirilerde bulundu. Ünal, aynı zamanda geçtiğimiz dönemde yapılan referandumda 'hayır' oyu veren yüzde 48.6'yı anlamaya çalıştıklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz