Aziz Yıldırım, Kongrede Tekrar Aday Oluyor!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, görüştüğü kongre üyelerine aday olacağını, geri çekilmek gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.


Aziz Yıldırım, Kongrede Tekrar Aday Oluyor!

Fenerbahçe’de 2-3 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul için Başkan Aziz Yıldırım çalışmalarını sürdürüyor.

TAKIMI SEÇİM ATMOSFERİNDEN KORUMAK İSTİYOR

Henüz resmi olarak adaylığını açıklamayan Yıldırım’ın kulübü mümkün olduğunca seçim atmosferinden korumak istediği, bu yüzden sessizliğini koruduğu ifade edildi. Fakat kongre üyeleriyle yaptığı buluşmalarda aday olduğunu açık açık belirten Yıldırım, bunu kamuoyuyla paylaşmadığı için çekilebileceği ya da aday olmayacağı hakkında iddialar gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde bu soru gene bazı kongre mensupları tarafından kendisine soruldu. Başkan Yıldırım aday olduğunu ve geri çekilmek gibi bir düşüncesi olmadığını açıkça ifade etti.

YARGITAY’DAN ÇIKACAK KARARI BEKLİYOR

Başkan Yıldırım’ın aday olmasındaki temel nedenlerden biri 3 Temmuz kumpası. Henüz dosyası Yargıtay’da olan Yıldırım çıkacak nihai kararı bekliyor.

Bu sürecin ne zaman tamamlanacağı belli değil. Öte yandan Yargıtay’ın pozitif karar vermesi vaziyetinde bu sefer yeni bir süreç başlayacak. Yıldırım, süreçteki kayıplar hakkında hukuki bir mücadele başlatacak. Hem ulusal hem de uluslararası mahkemeler söz konusu olacak.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ AÇILACAK

Yıldırım’ın seçilmesi halinde düşündüğü projelerin başında ise üniversite geliyor. Yeni dönemde faaliyete geçecek Fenerbahçe Üniversitesi için yoğun mesai harcanıyor.

Silivri ve Ataşehir’deki kampüsün dışında Samandıra Tesisleri’nde de bir kampüs yapılması planlanıyor. Burada eğitim görecek olan antrenör, spor yöneticisi, gibi futbol alanında hizmet verebilecek üniversite öğrencilerinin pratik yapması sağlanacak. Yetişecek öğrencilerin orta ve uzun vadede kulüpte ve şubelerde görev alması hedefleniyor.

SAKARYA VE MARMARİS’TE ARAZİLER ALDI

Fenerbahçe Koleji için de ciddi çalışmalar yapan Yıldırım’ın seçilmesi vaziyetinde ülke genelinde birçok kentte kolej açmak için plan yaptığı söylendi. Hatta bunun için harekete geçen Yıldırım’ın Sakarya ve Marmaris’te araziler aldığı ifade edildi. Belediyelerden bu konuda belli bir müddet için tahsis edilen arazileri kiralamak yerine Yıldırım, bu arazileri alarak kulübün tapulu malı haline getiriyor.

Burada kurulacak okullardan yetişecek öğrencilerin sarı-lacivertli kulübün geleceğini inşa etmesi bekleniyor.

Kaynak: Skorer

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz