Bacağı kesilecek olan gazi Sabri Gündüz herkesi duygulandırdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bacağı kesilecek dediği 15 Temmuz gazisi konuştu. Sabri Gündüz, “Ayaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz” şeklinde konuştu.


Bacağı kesilecek olan gazi Sabri Gündüz herkesi duygulandırdı

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi beşikteki bebeğini öperek, vatan savunması için hainlerin kapattığı 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne giden Sabri Gündüz, hainlerin silahından çıkan kurşunla bacağından yaralanarak gazi olmuştu. Geçtiğimiz akşam da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gündüz’ü evinde ziyaret ederek bacağı ile ilgili bilgi almıştı. Bugün de AK Parti Ankara 6’ıncı İl Kongresinde konuşan Erdoğan, bütün müdahalelere karşın Gazi Gündüz’ün bacağının kesileceğini açıkladı. Bunun üstüne gazi Gündüz, Erdoğan’ın ziyareti ve bacağının son vaziyeti hakkında konuştu.

DİKALARCA ÜZERİMİZE KURŞUN YAĞDIRDILAR

Gaziliğin kendisi için büyük onur olduğunu belirten 15 Temmuz Gazisi Sabri Gündüz, “Darbe girişimi haberini alır almaz 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne koştum. Dakikalarca üstümüze kurşun yağdırdılar. Merminin yanımızdan geçerken ki sesini duyuyorduk. O sırada yara almadım. Hain askerlerin karşı şeritte bir vatandaşı vurduğunu görünce ona yardıma giderken beni de vurdular. Bacağımdan yaralandım. Ambulansla Şişli Etfal Hastanesine götürdüler. Vurulunca benim atar damarım koptu. Aracın içerisinden çıkarken kemerimi çıkarmaya çalıştım. Çıkartamadım. Tampon yapmak için bir şey istedim. Bana bu bayrağı verdiler. Bu bayrakla çok sıkı bir turnike yaptım. Bu bayrak beni hayatta tutan bir şey oldu” diyerek konuştu.

5 AYDA 46 AMELİYAT OLDUM

Hastanede yapılan ilk ameliyatın çok iyi geçtiğini belirterek konuşmasına devam eden Gündüz, “Doktorum bir dakika geç gelsen seni kaybedecektik şeklinde konuştu. Daha sonra ayağım enfeksiyon kaptı. İki gün sonra kangren oluyordu ayağım. Kesmemek için müdahale ettiler. O yaralarda enfeksiyon kapınca benim süreç orada başladı. Toplamda 5 ay hastanede yattım. Bu 5 ayda 46 defa ameliyata girdim. Düzeltmek için çok çaba sarf ettiler ama ayağımda ciddi bir enfeksiyon oluştuğu için olmadı. En son ayağımda ciddi bir enfeksiyon oluştu. O enfeksiyon ardından doktorum artık buraya kadar şeklinde konuştu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini ziyareti üstüne de konuşan Gazi Gündüz, “Cumhurbaşkanımız ayağıma ilk baktı. Biraz umutlanmış gibi oldu. Ben ayağımı gösterince üzüntüsünü gözünün içinden, yüzünden, tüm ifadelerinden algılayabiliyorsunuz. Allah razı olsun ameliyat ile alakalı bana çok dua etti. Bu süreçte en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımız’dı. Geçen akşam saat 01.00’da beni aradı, yeni işittim gazim şeklinde konuştu. Çok üzüldüm şeklinde konuştu. Ertesi gün Allah nasip ederse yanına geleceğim şeklinde konuştu. Gece saat 23.00’da kapımı çaldı. İçeriye girdi. Oturduk. Öylesine güzel bir moral oldu ki, bu ülkeye verilen en büyük nimetlerden birisi bu şekilde halkına düşkün, insanlarını seven bir cumhurbaşkanının olması. Bacağımın dermanı kesilmekse, rabbim de onun sabrını, güzelliğini veriyor ve o kadar içinize işliyor ki kendinize üzülemiyordunuz. Gazilik çok güzel bir şey. Ayağınızın gittiğine üzülemiyorsunuz. Nedenini bilmediğiniz bir mutluluk ve gurur oluşuyor. Ayaksız yaşanır ama vatansız yaşanmaz” ifadelerini kullandı.

Ayağının kesilme sürecine ilişkin de bilgiler aktaran Gündüz, “Tabi kesilme süreci bittikten sonra 3 ile 6 ay arasında bir bekleme süresi oluyor. Vücudun kendisini toplayıp oradaki proteze hazırlanma süreci oluyor. O süreçten sonra bir protez ayak takılacağını biliyorum” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz