Bakanlar Kurulu sonrasında Bozdağ’dan önemli açıklamalar

Bekir Bozdağ, merakla beklenen ve dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından çarpıcı açıklamalar yaptı.


Bakanlar Kurulu sonrasında Bozdağ’dan önemli açıklamalar

Türkiye’nin merakla beklediği Bakanlar Kurulu’nun gerçekleşmesinin ardından Yozgat Milletvekili olan ve ayrıca Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcülüğü görevini sürdüren Bekir Bozdağ, öğlen saatlerinde başlayan ve akşam saatlerinde sona eren Bakanlar Kurulu sonrasında çok dikkat çekici açıklamalar yaptı. Denizdeki korsanlarla dünyaya nam salan Somali’de meydana gelen terör saldırısında yüzlerce kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Bozdağ, yaklaşık elli kişinin Türkiye tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla gönderilen uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alındığını bildirdi.

CHP’Lİ BAYKAL’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDU

Ayrıca Bozdağ, dün Fransa’dan uçakla Türkiye’ye dönen ve bugün tedavi altına alınarak ameliyat olan CHP’nin eski Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a da geçirmiş olduğu rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Gündeme dair de açıklamalarda bulunan Bozdağ, geçtiğimiz günlerde çaya getirilen zammın Bakanlar kurulunda görüşülerek uygulanmayacağını söyledi. Türkiye’nin içeride kurtulamadığı terör güçleri olduğunu belirten Bozdağ, 15 Temmuz’dan sonra ilan edilen Olağanüstü Hal durumunun hükümetin işlerini daha hızlı yaparak düşmanlarla mücadele etmesi için uzatıldığını bildirdi.

KERKÜK İÇİN BERABERLİK DEVAM EDECEK

Kerkük’ün önemli bir Türkmen şehri olduğunu vurgulayan Bozdağ, Irak ve Türkiye’nin bu zamana kadar statüsünün korunmasında önemli bir beraberliği olduğunu aktararak bundan sonra da aynı beraberliğin devam edeceğini sözlerine ekledi. Aynı zamanda Bozdağ, Kerkük’te bulunan Türkmen halkına da Türkiye’nin her zaman sahip çıkacağını söyledi.

İlginizi Çekebilir
Bekir Bozdağ, Afrin için “Bir gece ansızın” dedi!

Bekir Bozdağ, Afrin için “Bir gece ansızın” dedi!

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Afrin operasyonu ne zaman başlayacak?" sorusuna "Bir gece ansızın" yanıtını verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz