Bakanlar Kurutulu Toplantısı Sona Erdi

Erdoğan’ MGK sonrası topladığı Bakanlar Kurulu ile görüştü. Görüşmeler sona erdiğinde yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada özelikle terör konularının görüşüldüğü vurgulandı.


Bakanlar Kurutulu Toplantısı Sona Erdi

MGK ardından yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı görüşmeleri tamamlandı. Türkiye’nin son günlerde yaşadığı en büyük riskler ve tehditlerden birisi olan Kürdistan referandumu ile ilgili olarak MGK’da gerekli olan önlemlerin alınması kararı verilirken, Bakanlar Kurulu’nda da bu konuların yanında TEOG ve diğer bazı hükümet ile ilgili konuların konuşulduğu iddia edildi. Bakanlar Kurulu yine Erdoğan önderliğinde toplanırken, ABD dönüşü Erdoğan’ın yorgun olmasına rağmen 2 toplantının aynı gün yapılması dikkat çekti. ABD dönüşü Erdoğan’ın toplantıda başlıca terör örgütlerine karşı nasıl önlemler alınabilecek olduğu, ABD’de Trump ve diğer liderler ile yapılan görüşmeler, TEOG sınavının kaldırılmasının ardından gelecek olan sistem ve Barzani yönetimi ile nasıl konuşulması gerektiği konusunda bazı konuşmaların yapıldığı belirtiliyor.

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMA YAPACAK

Bakanlar Kurulu’nun sona ermesinin ardından Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından açıklama yapılabilecek olduğu tahmin ediliyor. MGK sonrasında basın açıklaması yerine yazılı basın açıklaması yapan hükümet, MGK’da referandum ve terör örgütlerine karşı alınması gereken önlemlerin konuşulduğunu açıklamıştı. Yoğun bir günün ardından bakanların biraz sonra Beştepe’den evlerine doğru yola çıkmaları bekleniyor.

IRAK KÜRT BÖLGESEL YÖNETİMİ TAKİP EDİYOR

Türkiye’de Erdoğan, önderliğinde gerçekleştirilen MGK toplantısı Türkiye’nin gündeminde olduğu gibi Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından da yakından takip ediliyor. Özelikle Türkiye’nin doğu illerinde başlatmış olduğu tatbikat ve yapılan açıklamalar sonucunda Barzani tarafından daha dikkatli adımlar atılması bekleniyor. Ancak şuan için Barzani tarafından atılmış olumlu bir adım bulunmuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ohal uzatılacak mı? Bakanlar kurulu toplandı görüşüyor!

Ohal uzatılacak mı? Bakanlar kurulu toplandı görüşüyor!

2018'in ilk Bakanlar Kurulu Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz