Balık halinde fiyatlar düştükçe düşüyor

Kış aylarının gelmesi ile birlikte balık sezonu açıldı. Bu sene balığın bol olduğunu söyleyen balıkçılar sezondan oldukça umutlu.


Balık halinde fiyatlar düştükçe düşüyor

Türkiye 1 Eylül tarihi itibari ile kalkan avlanma yasağından sonra bereketli bir hafta yaşamaya başladı. Balıkçıları uyaran birçok uzman küçük balıkların tutulması durumunda kış aylarında ve gelecekte balık sayısında azalma ve avlanma sorunlarının olabilecek olduğu konusunda balıkçıları uyarırken, balıkçıların özellikle denizde belirli sınırın altına inmemeleri gerektiği gibi, belirli sınırların ve koşulların üzerine de çıkmamaya çalışmaları konusunda uyarılar yayınlandı. Bu hafta Antalya halinde ise balıkçılar ve vatandaşların yüzü güldü. Birçok balıkçı halde yaptıkları satışta kasası 10 TL fiyatla tavuk fiyatlarından daha ucuza sardalya satışı yaptı. Satıcılar barbun balığının kilosunun da kasa olarak 30 TL olduğunu, organik 1 kilo tavuktan daha ucuza bir kasa barbun balığı satışı olduğunu açıkladı.

BALIK SATIŞLARI YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Balık satışlarının yüz güldürdüğünü açıklayan balıkçılar, balık tüketiminin vatandaşlar için tavuk kadar faydalı, hatta daha fazla faydasının olduğunu ifade ederek, tüm vatandaşların balık tüketmesi gerektiğini ifade ediyor. İçerisinde bulunan birçok faydalı vitamin sayesinde vücut gelişimine katkı sağlarken kış aylarında da vücudun direncini artırdığı biliniyor.

BALIK FİYATLAR DÜŞÜYOR

Halde satılan balıkların kasa fiyatının ucuz olması sayesinde Avrupa ülkelerinde olduğu gibi vatandaşların daha ucuza daha fazla balık tüketebilecek oldukları ifade ediliyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte balık fiyatlarının daha da düşmesi beklenirken bu durumdan balıkçılarda vatandaşta memnun. Balıkçılar kasa kasa balık satarlarken vatandaşlarda sofralarına istediği balığı seçebiliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İzmir Çeşmd’de 523 kilo ağırlığında orkinos balığı yakalandı

İzmir Çeşmd’de 523 kilo ağırlığında orkinos balığı yakalandı

İzmir'in Çeşme ilçesi açıklarında balıkçı ağlarına takılan 523 kilo ağırlığındaki orkinos, büyük ilgi gördü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz