Barış Manço’nun müzeye çevrilen evi büyük ilgi gördü

Usta sanatçı Barış Manço, ölümünün 19. senesinde sevenleri tarafından anıldı. Manço’nun Kadıköy Moda’daki müzeye dönüştürülen evi, gece geç saatlere kadar ziyaretçi akınına uğradı.


Barış Manço’nun müzeye çevrilen evi büyük ilgi gördü

Usta sanatçı Barış Manço’nun vefatının sonrasında 19 sene geçti. Bütün Türkiye’de olduğu gibi dünyanın farklı ülkelerinde de tanınan sanatçının Moda’daki evi, ölüm yıldönümünde hayranlarından büyük alaka gördü. Kadıköy Belediyesi ve ailesinin çabaları ile daha önceki senelerde müzeye çevrilen ev, Manço’nun vefat yıldönümü sebebiyle 31 Ocak’ta saat 00.00’a kadar ücretsiz ziyarete açıldı. Sanatçının hayranları da gecenin ilerleyen saatlerine kadar Manço’nun evini gezerek, ondan kalan hatıraları gördü.

Manço’nun eski komşusu olduğunu belirten bir kişi, “Barış Manço benim çocukluğumdan beri hayran olduğum çok sevdiğim bir insan. Üniversitede onunla tanışma fırsatı buldum. Üniversitemize gelmişti. Sohbet etmiştik ve beraber şarkı söylemiştik. Ölüm haberini aldığımızda arkadaşlarımla evde kahvaltı yapıyorduk. Çok üzülmüştük yani. O dakikalar aklımıza geldi. Ben bir alt sokakta oturuyorum. Barış Manço’nun çok eski bir komşusuyum. Bu şekilde her gelişimde duygulanıyorum. İşte müzikleri, şarkıları, kullandığı eşyalar. Bu şekilde çok duygulandım” şeklinde konuştu.

Bir başka ziyaretçi ise, “İlk defa geliyorum buraya, büyük bir eksiklik. Çocuklarımı getirdim o yüzden mutluyum. Onların Barış Manço’nun başarılarını görmesi o manada da sevindirici. Onlar ismine sevindim, kendi ismime üzüldüm” dedi.

“Onun şarkılarını hala dinliyoruz. Müzik grubumuz var şarkılarını da söylüyoruz” diyen gençler ise, “Daha önce gelmeye fırsat bulamamıştım. Bence herkesin gelip görmesi gereken bir yer. Hani Barış Manço tabi ki de ölmedi. Kalbimizde olduğu için biz onu şarkıları ile yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Yaşlı, genç herkesin alaka gösterdiği Manço’nun evindeki hareketlilik, gece geç saatlere kadar sürdü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz