Barzani: Artık Öneri ve Önergelere Kapalıyız!

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi lideri Mesud Barzani, referandum ile ilgili yapılacak olan teklif ve önerilere artık kapalı oldukları ve referandumu yapacaklarını açıkladı.


Barzani: Artık Öneri ve Önergelere Kapalıyız!

Kürdistan’ı kurmak için harekete geçen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, son dakika basın açıklaması yaparak kendilerine karşı referandumun iptal edilmesi ile ilgili önergeler ve önerilerin artık kendileri için önemsiz olduğunu açıkladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, artık diğer ırklar ile Kürtlerin birlikte yaşayamayacak olduğunu, Kürdistan’ı kuracak olduklarını ve referanduma gidecek olduklarını ifade ederek, ucunda ölüm dahi olsa bu referandumdan vazgeçmeyecek olduklarını açıkladı. Referandumun yapılması ile birlikte sonunda ölümün bile olsa kendilerinin bunu bilseler dahi geri adım atmayacakları konusunda dünyaya net mesaj veren Barzani, Türkiye ile ilişkilerin referandumdan etkilenmemesini umduğunu açıkladı.

TEHDİT DİLİ KULLANAN TÜRK YETKİLİLERE MESAJ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Türkiye ile ilişkilerin iyi durumda kalmasını umduğuna değinerek, Türk yetkililer tarafından kendilerine yönelik tehdit dilinin kullanılmaması gerektiğini açıkladı. Türkiye’nin ve diğer ırkların tehditlerini kabul etmediklerini açıklayan Barzani, bu mesajının tüm Türk yetkililere açık bir şekilde ulaşması ve anlamasını ümit ettiğine değinerek, kendilerine yönelik tehditler yöneltilmemesi konusunda uyarıda bulundu.

ABD VE İNGİLTERE ÇÖZÜM SUNMADI

Barzani referandum ile ilgili ABD ve İngiltere’den gelecek alternatif çözüm teklifleri için zamanında buna açık olduklarını söylemişti. Ancak Barzani son açıklamasında bunun artık kendileri için önemsiz olduğunu ve her ne şartta olursa olsun referandumun gerçekleşeceğini söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Barzani Habur sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptı!

Barzani Habur sınır kapısından Türkiye’ye giriş yaptı!

Birçok haber ajansı tarafından IKYB eski Başkanı Mesud Barzani'nin Türkiye'ye giriş yaptığı yönünde haber yayınlandı. Ancak gelenin Neçirvan Barzani olduğu öğrenildi. Neçirvan Barzani'nin Türkiye üzerinden yurt dışına geçeceği açıklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz