Barzani Krizi Bölgede Euro Fiyatlarını Artıryor

Geçtiğimiz günlerde düşüşe geçen dolar bu hafta orta doğuda özelikle Barzani tarafından gelen açıklamalarla tekrar yükselişe geçti.


Barzani Krizi Bölgede Euro Fiyatlarını Artıryor

Geçtiğimiz hafta 3.40 seviyesine gerileyen dolar ile ilgili yapılan açıklamalar vatandaşları kızdırmıştı. Doların 3.40 altına düşmemesi yönüne yapılan uyarılara kızan vatandaşları bu hafta dolar kritik seviyeden karşıladı. Barzani tarafından yapılacak olan referandumun etkisi ve yaşanan siyasi tartışmalar ile birlikte doların düşmesini engelleyen siyasi engellerin de etkisi ile birlikte doların bu sabah saatlerinde 3.48 TL bazında işlem gördüğü açıklandı. Doların yükselmesi ile birlikte Euro aynı şekilde 4.13 TL seviyesinden 4.20 TL seviyesine kadar büyük bir artış yaşadı. Euro ve dolar alan vatandaşlar bu hafta kazanırken, yüksek fiyattan elinde olan dövizleri satan vatandaşların da sayısında artış yaşadığı belirtildi.

DOLAR VE EURO DAHA FAZLA YÜKSELECEK

Barzani tarafından yapılacak olan Kürdistan referandumu, Türkiye’de 1 yıl sonrasında yapılacak olan seçimler ile birlikte ekonominin durumu göz önüne alındığında dolar ve Euro’da yükselişlerin devam edeceği, aynı şekilde bunun etkisi ile birlikte piyasanın tekel haline gelerek birçok esnafın ellerindeki malları satamayarak ve yeni mal alamayarak zarar etmesine neden olacağı çok açık bir şekilde görülüyor.

EKONOMİK KRİZ ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Dolardaki bu dengesizlik ve bölgedeki savaş gerginlikleriyle birlikte dalgalanan ekonomi sokak esnafını da vurdu. Ankara, İzmir, İstanbul gibi birçok bölgede bazı dükkanların kepenklerini iş yapamadıkları gerekçesi ile kapattıkları görüldü. Bazı ekonomistler kepenk kapatan esnafları göstererek ekonomik krizin etkisini göstermeye başladığı yorumunu yaptı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Dolar kaç lira oldu? 18 Ocak 2018

Dolar kaç lira oldu? 18 Ocak 2018

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 3,8080 seviyesinde dengelendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz