Başbakan Binali Yıldırım’a hastane şikayeti

Yolda vatandaşların seslenişlerini duyup kulak veren Başbakan Binali Yıldırım, kadro isteyen ve sağlık sektöründen şikayetçi vatandaşlarla sohbet etti.


Başbakan Binali Yıldırım’a hastane şikayeti

Başbakan Binali Yıldırım, Çorum’da 64 eserin açılışını gerçekleştirdiği sırada bazı vatandaşların kendisine seslendiğini duymasının ardından bu vatandaşlara hemen yanıt verdi. Daha önce Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok siyasi kendisine seslenen vatandaşlara yanıt vermiş, ancak kendilerine karşı hakaret edilmesi gibi anların yaşanması üzerine tartışmalı anlar da yaşanmıştı. Son yıllarda bu tür olaylara sık rastlanırken, bugün Çorum’da toplu açılış gerçekleştiren Başbakan Binali Yıldırım’a bir vatandaş “kadro istiyoruz” diyerek seslenmesinin ardından Yıldırım, hemen yanıt vererek “o iş tamamlandı” dedi.

VATANDAŞ HASTANELERİ ŞİKAYET ETTİ

Başbakan Binali Yıldırım’a sadece kadro konusunda değil farklı konularda da sorular soruldu ve yanıtlar beklendi. Yaşlı bir vatandaş Çorum’da hastanelerin çok kötü olduğunu ifade ederek bu konuda gerekli olan adımların atılması uyarısında bulundu. Yıldırım ise yaşlı vatandaşa karşı hemen T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI’NA gerekli bilgileri iletecek olduğunu ve bu konuda adım atılmasını sağlayacak olduğunu açıkladı. Bakanlığa yapılacak olan bildirimin ardından ne gibi işlemler yapılacak? Yapılacak mı? Gelecek süreçte Çorum’da gözlemlenecek.

SAĞLIK SİSTEMİNDE SIKINTILAR VAR

Ak Parti hükümetinin iktidara gelmesi ile birlikte birkaç sene öncesine kadar gelişimini sürdüren sağlık sistemi vatandaşların olumlu yorumlarını alıyordu. Ancak son dönemlerde bazı vatandaşlar hastanelerde kendilerine bakılmadığını bakanlarında kötü muamele ettiğinden yakınır oldu. Bunlarla ilgilide haber kaynaklarına yazılı ve görsel olarak pek çok haber geldi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin operasyonu ile 300 terörist öldürüldü!

Afrin operasyonu ile 300 terörist öldürüldü!

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Operasyonun kapsamında şu ana kadar 300'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz