Başkan kalsın dedi ancak Fatih Terim Ndiaye’yi göndermek istiyor!

Galatasaray’da Başkan Mustafa Cengiz, Ndiaye’yi göndermek istemedi ancak Fatih Terim ‘Bu çocuğu zehirlemişler” diyerek gönderilmesini istedi.


Başkan kalsın dedi ancak Fatih Terim Ndiaye’yi göndermek istiyor!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Badou Ndiaye’nin aklının menajeri tarafından karıştırıldığına işaret ederek, “Maalesef Ndiaye kendisi gitmek istedi” şeklinde konuştu. Transferlere ilişkin ise Başkan Cengiz, “İnşallah biz devam edeceğiz ve önümüzdeki mayıs ayından sonra dünyanın tepesine oynayacak bir takım kuracağız. Galatasaray bir dünya takımıdır, her zaman bünyesinde en az 2 dünya yıldızı olmak zorundadır” diyerek konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Bursa’da Doğan Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu.

“OYUNCULARIMIZIN GÖZÜNDE PARILTIYI GÖRDÜK”

Galatasaray Futbol Takımı’nın gidişatını değerlendiren Başkan Mustafa Cengiz, şu an bir ivme yakaladıklarını söyledi. Değişimin her zaman iyi olduğuna işaret eden Başkan Cengiz, “Takımımızda istediğimiz amatör ruh. Sen profesyonelsin, ücretini alıyorsun, düzgün alamıyor olabilirsin şu anda o da var ama biz, terinin son damlasına kadar sahada mücadele eden sporcular istiyoruz. Biz onlara profesyonelliğin gerekliliklerini yani maddi şartları temin etmekle yükümlüyüz. Birçok problem var maddi manada ancak taraftara şunu söyleyebilirim; biz oyuncularımızın gözlerinde o parıltıyı gördük. Fatih hocamızın gelişi bir ruh vermiş. Takımımız iyi bir ivme yakaladı, bizim amacımız bu ivmenin sürmesi. Tabii ki inişler çıkışlar olabilir ancak mühim olan hedefe ulaşmak, maratonu 1’inci tamamlamak. Fatih hocamızın da bunu tamamlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

“3 İŞ GÜNÜNDE KİMİ, NASIL GETİRECEKSİNİZ?”

Ara transfer döneminde Galatasaray’ın sessiz kaldığı yönündeki eleştirilere yanıt veren Başkan Cengiz, bir programda sarf ettiği dünya yıldızlarının geleceği yönündeki sözlerine de açıklık getirerek, “Ben aynı programda diyorum ki mazbatayı aldığımız günden sonra devir teslim ile beraber bize kalan 3 iş günü. 3 iş gününde siz kimi, nasıl getireceksiniz, nasıl bir mantıkla onu bağdaştırdılar anlamadım. Dediğim şu; Galatasaray bir dünya takımıdır, her zaman bünyesinde en az 2 dünya yıldızı olmak zorundadır. Yoksa ara transfer döneminde 3 günde ben Superman’i getireceğim demek zaten manasız olur. Gene de biz elimizden geleni yaptık” diyerek konuştu.

“NDIAYE’Yİ GÖNDERMEK İSTEMEDİK”

Galatasaray’dan devre arası transfer döneminde İngiliz ekiplerinden Stoke City’ye giden Badou Ndiaye’nin transfer sürecine dair konuşan Başkan Cengiz, “Biz göndermek istemedik. Maalesef Ndiaye kendisi gitmek istedi. Önce hocamıza ‘kalmak istiyorum’ şeklinde konuştu. Kalmak istiyorum deyince biz kesinlikle ‘Ndiaye’yi satalım, mali problemi halledelim’ demedik, hedefimizde yoktu. Biz geldiğimizde önümüzde 14.5 milyon Euro’luk bir teklif vardı. Almadığım dediği bir yüzde 10 menajer ücretli bir teklif bulduk. Bir de 600 bin Euro istiyorlardı, biz bunları tabii hocamız istemediği için reddettik” ifadelerini kullandı.

“NDIAYE’Yİ MENAJERİ ZEHİRLEMİŞ”

Ancak daha sonra meydana gelen gelişmeleri de aktaran Başkan Cengiz, “Sonunda nedense, Ndiaye’nin ilginç bir menajeri var, o nasıl yaptıysa hocamın tabiriyle çocuğu zehirledi. Ndiaye çok iyi, temiz bir çocuk. Sevgili hocam görüştüğünde ‘bu çocuğu zehirlemişler’ şeklinde konuştu, göndermem gerek. Biz anlaşamazsak hocamız 3 gün içinde tekrar alabileceğini belirtti. Bu arada Stoke City çok bastırdı. Bunun tabii Dünya Kupası var, biz de yüzde 15 pay koydurduk, satılması muhtemel olduğu için. 16 milyon Euro’ya getirdik, öte yandan istenen komisyonu yüzde 1 milyon Euro’da tuttuk, yüzde 10’da tutmadık. 600 bin Euro’yu ödemeyiz dedik ve sonuç olarak Galatasaray’a minimum, ileriki satışlar hariç 2.7 ile 2.8 milyon Euro artı gelir sağladık. Bununla övünüyoruz” açıklamasını yaptı.

“DÜNYANIN TEPESİNE OYNAYACAK BİR TAKIM KURACAĞIZ”

Devre arası transfer dönemini sevmediğine işaret eden Başkan Cengiz, “Maalesef çok iyi futbolcuları çok özel bir vaziyet olmazsa ara dönemde bulamıyorsunuz. Zaten seçim dönemi, yönetim yeni gelmiş, hocam da çok yeni, hocamın da kendi projeksiyonunu yapabilmesi için yeterli süresi yoktu. İnşallah biz devam edeceğiz ve önümüzdeki Mayıs ayında dünyanın tepesine oynayacak bir takım kuracağımıza ve tüm seyirciyi çekeceğime, projelerimizi realite haline getirebileceğimize olan inancımızı muhafaza ediyoruz” dedi.

“MALİ PROBLEMLERI ÇÖZÜMLEMEYE GELDİK”

Galatasaray Spor Kulübü’nün mali yapısını değerlendiren Başkan Mustafa Cengiz, “Mali açıdan tüm kulüpler gibi Galatasaray da, alay-ı vala bir vaziyette değil, zorluklar çok. Özellikle senelerdir birikmiş problemler giderek kaldırılamaz hale geliyor, bu Türk futbolunun da, Galatasaray’ın da problemi. Biz bunu çözümlemeye geldik. Çok ciddi, birikmiş, ertelenmiş problemler var hem sistemsel olarak senelerdir oturmayan hem de mali olarak çözülmemiş, devamlı ertelenmiş mali problemler var” şeklinde konuştu.

“MALİ VAZIYETI DİVAN TOPLANTISINDA AÇIKLAMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Mali problemlerden bahsederken enkaz edebiyatı yapıp işin içinden sıyrılmak istemediklerinin altını çizen Başkan Cengiz, “Çok açık ve net söylüyorum, ortalama 7 iş günüdür iş başındayız. İmza sirkülerlerimiz evvelsi gün tamamlandı. Biz yerindelik raporuyla içinde bulunduğumuz mali vaziyeti koordinatlarıyla enine boyuna ölçme noktasındayız. İnşallah bir noktaya geleceğiz. Galatasaray’ın içinde bulunduğu mali vaziyeti inşallah ilk Divan toplantısında, açıklamaya çalışacağım. Çünkü biz hem camiamıza, hem genel kurul mensuplarına, hem bizi seçen ve seçmeyenlere şeffaflık sözü verdik, mücadele devam ediyor” dedi.

“SİHİRLİ DEĞNEKLE GELMİYORUZ”

“Mali yapıyı düzeltme ismine biz sihirli değnekle gelmiyoruz. Öncelikle camianın kuvvetine inanıyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Cengiz, “Camia çok küçük hamlelerle kendini test etti. Dünyada olabilecek en büyük sosyal hareketi ‘yellow friday’i oluşturdu. Taraftarımız bir günlük satışı 10 katına çıkardı, müthiş bir satış yaptı. Senelik satışın yüzde 7’sini 2 günde yaptı. Müthiş bir rakama ulaştı. Bu tabii ki yetmez ama şunu gösterdi demek ki Galatasaray’ın, Türkiye’nin en büyük camiasının çok ciddi bir sosyal refleksi var. Bu sosyal refleks tabii ki bir ete kemiğe bürünmesi gerekiyor. Bunun nakde dönüşmesi gerekiyor. Bizim mali problemimiz var. Bunlar küçük projeler, örneğin 70 tane locamızın boş olduğunu öğrendik. Şuanda neredeyse günde 4 loca satıyoruz. İnşallah bu hız kesmez, bu da çok ciddi bir gelir” sözlerine yer verdi.

“DEVLET DE KAZANACAK, BİZ DE KAZANACAĞIZ”

Riva ve Florya hakkında projelerinin hala devam ettiğine işaret eden Başkan Cengiz, “Özellikle Florya ve Riva’nın satışından elde edilecek hasılatın maksimize edilmesi için bir takım politikalar geliştirmeyi düşünüyoruz, devlet ile beraber davranacağız. Biliyorsunuz devletin bu olaydan yüzde 20 geliri var. Devlet de kazanacak, biz de kazanacağız. Biz devlet ve milletin kazanmasından da çok mutlu oluruz çünkü Galatasaray da devlet ve milletin parçalarından birisidir. Biz Riva ve Florya’nın dışında Turkcell’i inceleyeceğiz. Proje hakkında 2 görüş var. Turkcell çok kıymetli bir kurumumuz, bu projeden en iyi hasılatı nasıl alabiliriz bunu irdeleyeceğiz ve çok kısa vade için fakat bunları söyleyebilirim” açıklamasında bulundu.

Başkanlığı döneminde spor kamuoyunu nasıl bir Galatasaray’ın beklediğine yönelik de yanıt veren Başkan Cengiz, bu vaziyeti “Galatasaray bir tutku, armanın peşinde koşan çılgın insanların bir yumağı, oluşumu. Rakiplerimize saygı esası üstünde bizim saygınlığımızın artacağını düşünüyoruz. Biz Galatasaray’ın ve tüm Türk takımlarının da dünyanın tepesine oynamasını istiyoruz” biçiminde tanımladı.

“BASKETBOLDA AYRI BİR ANONİM ŞİRKET KURMAK İSTİYORUZ”

Ayrıca Galatasaray’ın bin 450 sporcuya 13 branşta hizmet verdiğinin altını çizen Başkan Cengiz, amatör branşlara ise desteklerinin süreceğini söyleyerek, “Galatasaray isminin olduğu her yerde sonsuz başarı ve tepe noktası olmalı. Bize nasip oldu, 1 haftadır biz geldikten sonra tüm branşlarda galibiyetler aldık bu bizi çok mutlu etti. Bunun sürmesini istiyoruz. Basketbolda ayrı bir anonim firma kurma projelerimizden birisi. Voleybolda gördüğüm çok müthiş bir aile havası var, kenetlenme var. Çok çok iyi bir hava gördüm ve inşallah amatör sporları da hem ülkeye hizmet hem de Galatasaray’ı en üste taşıma bağlamında en iyi hale getirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

“SOSYAL BİR OLGUYUZ”

Önemli olanın şampiyonluk olduğunu dile getiren Başkan Cengiz sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Galatasaray yalnızca şampiyonluğu hedefler. 2’nci bile olsa bundan mutlu olmaz, onu söyleyelim. Tüm büyük camialarda olduğu gibi. 2’nci büyük projemiz şampiyonluk. Kadın voleybol takımımızı ziyaret ettim. Onlar da çok iyi gidiyorlar. Biz alaka gösteriyoruz, gayret onlardan oluyor. Tabii olumuz bir şey de yaşadık. Yenişehir’de çok üzüldüğüm bu acı olayı gördük, üzüldük. Orada üzülüyorsunuz, buraya geliyorsunuz bu genç insanları görüyorsunuz, onların kazanma arzusunu, onlardaki amatör ruhu hissedebiliyorsunuz zaten biz sosyal bir olguyuz. Bu sizi mutlu ediyor.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz