Bazı polislerle ortak çalışan otopark çetesi çökertildi

Antalya’da otoparklara usulsuz araç çekerek karşılığında otopark sahiplerinden para aldıkları tespit edilen ve aralarında 8 polis ile otopark sahibi ve çalışanlarının da bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.


Bazı polislerle ortak çalışan otopark çetesi çökertildi

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri Antalya Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde bazı görevlilerin otopark işletmecileri ile belirli bir menfaat çerçevesinde anlaştıkları, yasak yere park edilen araçları asli görevleri olmasına karşın para karşılığında çektirdiklerini tespit etti. Incelemeyi derinleştiren ekipler zanlıların bazı araçların sahiplerinin araç çekilmeden olay yerine gelmesine karşın aracı teslim etmeyerek otoparka çekilmelerini sağladıkları, trafiği engellemediği halde gece geç saatlerde ara sokaklara park eden araçları da çektirdikleri ve bunun karşılığında da araç başına otopark sahibinden para aldıkları tespit edildi. Şahısların ne kadar çok araç çektirirse o kadar çok para alacakları için mümkün olduğu kadar fazla araç çektirmeye gayret ettikleri belirlendi.

6 aylık teknik projeli takip neticesinde Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla harekete geçen Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü timleri, bu sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. İkisi otopark olmak üzere 18 ayrı adrese gerçekleştirilen operasyonda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli biri müdür rütbesinde 8 polis ile otopark sahibi ve çalışanı toplam 16 kişi gözaltına alındı.

YAPILAN ÖDEMELERİN NOTLARI ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda yapılan aramalarda otopark görevlileri tarafından kamu görevlilerine çektirdikleri araç ve ödenen ücretlerle alakalı notların yer aldığı çeteleler ile bir ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 15 fişek ele geçirildi. Sabah saatlerindeki eş zamanlı operasyonun sonrasında sağlık kontrolünden geçirilen 16 kişinin KOM Şube Müdürlüğündeki sorularının devam ettiği bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Kuzey Kore, Ponpon Kızlar İddialarıyla Karıştı!

Güney Kore'de gerçekleştirilen Kış Olimpiyat Oyunları devam ederken, Kuzey Koreli ponpon kızların ülkelerinde cinsel ilişki kölesi olarak kullanıldığı iddiaları gündemi sarstı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz